Materac 200x200 cm dopasowany dla dwojga
Dom i Rodzina

Materac 200×200 cm dopasowany dla dwojga

Artykuł partnera.

Dziś na rynku pełnym ofert można znaleźć różnego typu materace. Materace oparte na konstrukcji piankowej, bonellowej, kieszeniowej, lateksowej itp. Duża różnorodność konstrukcji sprawia, że można się w tym pogubić. Druga sprawa to twardość materaca, która też odpowiednio dobrana sprawi, że będziemy cieszyć się dobrym snem. W tym krótkim artykule podpowiemy jak dobrać materac 200×200 cm dla dwóch osób dorosłych.

Baza materaca czyli odpowiednia konstrukcja.

Matera dla dwojga powinien posiadać odpowiednią konstrukcję, tylko wtedy materac będzie dobrze podpierał ciało i posłuży nam lata zapewniając komfort. Materac wytrzymały dla osób dorosłych zalecamy wybrać na konstrukcji kieszeniowej. Taką konstrukcję dzielimy na pocket i multipocket.

Konstrukcja pocket posiada 262szt sprężyn na 1m2. Materac o takiej podstawie można polecić, każdemu zaczynając od dzieci po osoby starsze. Pocket to bardzo uniwersalna i podpierająca sprężyna. Druga opcja to podwojona ilość sprężyn czyli materac na konstrukcji multipocket, tu występuje 510szt sprężyn na 1m2. Taką budowę materaca zalecamy przede wszystkich dla osób dorosłych dla lepszego punktowego podparcia, gdy występuje różnica wagi między osobami śpiącymi. Bogatsza sprężyna podbija wybraną twardość materaca. Materac w takiej konstrukcji mniej się ugnie i zniweluje efekt zsuwania się osoby lżejszej na cięższą.

Materac 200x200 cm dopasowany dla dwojga

A może materac bez sprężyn?

Materac piankowy raczej poleca się dla osób z niską wagą, albo jako materac do pokoju gościnnego, dlatego, że im wyższa waga nacisku tym taki materac może szybciej ulec wypracowaniu. Jest natomiast surowiec, który nie potrzebuje wsparcia sprężyny i jest nim lateks. Materac 200×200 cm lateksowy wykonany z mieszanki surowców naturalnych z syntetycznymi ma odpowiednią gęstość aby zapewnić odpowiednią trwałość i wytrzymałość materaca, dlatego osoby z wyższa wagą nie powinny mieć oporów przed wyborem właśnie takich materacy. Materac lateksowy posiada wiele zalet:

  • ma wysoką wytrzymałość bez efektu wypracowania,
  • doskonale wentyluje materac
  • powierzchnia jego jest odporna na powstawanie pleśni i grzybów, jest bezpieczny dla alergików,
  • zapewnia wyjątkowe dopasowanie się do kształtów ciała,
  • reaguje na nacisk, szybko powraca do pierwotnej formy,
  • ma możliwość zastosowania na stelażu ruchomym.

Zostało jeszcze wykończenie materaca 200×200 cm czy wybór jego twardości.

Materace przez producentów posiadają określoną skalę twardości. W ten sposób łatwiej dobrać materac do swojej wagi. Zazwyczaj wyróżnia się czterostopniową skalę twardości materacy, od miękkich po bardzo twarde. Dla osób z wagą do 60 kg można polecić materac ze stroną miękką. Dla osób w przedziale 60-100 kg należy wybrać średnio twardą twardość. Gdy jedna z osób śpiących ma wagę wyższą niż 100 kg, należy wybrać materac ze stroną twardą, druga strona materaca może pozostać średnio twarda. Dla osób z wysoką wagą ponad 120kg, wybierać należy materac ze stroną bardzo twardą. Jak już wybierzemy interesującą nas twardość materaca to będziemy mieć jeszcze do wyboru materiały które daną twardość budują. Poszczególne materiały mają dodatkowe zalety, np. pianka visco memory w materacach miękkich jest plastyczna i zapamiętuje kształty ciała. Lateks jest przewiewny i polecany alergikom, nie gromadzi roztoczy. W budowie materacy twardszych występują naturalne surowce jak kokos,  trawa morska czy końskie włosie.

Gdzie zakupić dobry materac 200×200 cm

Dziś można kupić materac praktycznie na każdym kroku. My zalecamy kupić materac prosto od producenta, czyli w ten sposób zminimalizujemy koszty jakie naliczają pośrednicy. Kupno materaca u producenta to duża zaleta, możemy wybrać model dopasowany do naszych potrzeb. Polecamy sklep internetowy Sweetsen.pl, który posiada rozbudowaną ofertę modeli materacy co do twardości i konstrukcji materaca. Każdy materac jest produkowany w Polsce po zakupie i wysyłany na płasko.