Kalendarz jednodzielny leży na stole
Dom i Rodzina

Kalendarze jednodzielne – charakterystyka i jego rodzaje

Wiele nowoczesnych urządzeń posiada funkcję kalendarza. Jednak to do papierowej jego wersji jesteśmy przyzwyczajeni. Kalendarz należy do takich rzeczy, które po prostu lubimy mieć pod ręką. Wystarczy rzut okiem na ścianę lub biurko, bez potrzeby szukania daty w telefonie.

Kalendarz trójdzielny dla zorganizowanych

Kalendarze trójdzielne są chętnie wybieranymi kalendarzami. Główna strona obejmuje trzy kolejne miesiące. „Okienkiem” umieszczonym na pasku folii, zaznacza się miesiąc obecny, znajdujący się pośrodku. Wyżej jest podgląd na miesiąc poprzedni, a poniżej na następny. Dzięki takiemu rozwiązaniu kalendarze trójdzielne łatwiej przypominają o ważnych wydarzeniach i pomagają zaplanować kolejne. Kalendarze trójdzielne zajmują więcej miejsca niż kalendarze jednodzielne, i są chętnie eksponowane w kuchni lub w innym pomieszczeniu.

Kalendarz jednodzielny w różnych odsłonach

Kalendarz jednodzielny jest jednym z najczęściej wybieranych kalendarzy. Jest to kalendarz jednoczęściowy, w którym główna strona obejmuje zazwyczaj jeden miesiąc. Czasami, oprócz bieżącego miesiąca, zajmującego większość powierzchni, znajdują się na nim mniejsze nadruki sąsiadujących z nim miesięcy. Istnieje wiele rodzajów kalendarzy jednodzielnych. Mogą mieć wielkość plakatu na ścianę lub formę kartonika do złożenia i postawienia na stole. W pierwszym przypadku, kalendarze jednodzielne mogą mieć kartki przekładane lub odrywane. Kolejne dni można skreślać samodzielnie albo przesuwać na nich „okienko”. Kalendarze jednodzielne cieszą się dużym powodzeniem z powodu łatwości użytkowania. Na taki wybór decydują się osoby, które planują wygospodarować na kalendarz niewielką przestrzeń.

Kalendarze miłe dla oka, czyli znaczenie grafiki

Zarówno w przypadku kalendarzy trójdzielnych, jak i jednodzielnych ważna jest oprawa graficzna.Rynek dysponuje szeroką ofertą gotowych kalendarzy, na przykład kalendarze jednodzielne z własnym projektem. Wybór jest naprawdę ogromny, więc bez problemu można znaleźć ulubiony motyw: zwierzęta, rośliny, krajobrazy, samochody, domy i wiele innych. Odpowiednia grafika na kalendarzu jest ważna, bo przecież będzie się na nią patrzyło przez cały rok. Wiąże się to również z tym, że coraz więcej osób decyduje się na kalendarze personalizowane, na przykład kalendarze jednodzielne własnego projektu.

Kalendarze jednodzielne – własny projekt

Kalendarz jednodzielny z własnym zdjęciem, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. To także fantastyczny pomysł na prezent, zarówno dla bliskiej osoby, jak i dla znajomego. Zdjęcie może przedstawiać samą obdarowaną osobę, jak i jej rodzinę lub  domowego pupila. Grafika może też być związana z hobby czy też jakimś ulubionym przedmiotem. Zamiast zdjęcia, można wykorzystać, na przykład, rysunek. Kalendarze jednodzielne z własnym projektem są zawsze dobrym pomysłem.

Zanim oddamy projekt do druku

Warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach i upewnić cię, że:

  • plik otwiera się bez problemu,
  • projekt jest czytelny i przyjazny dla oka,
  • grafika jest dobrej jakości,
  • zdjęcie ma odpowiednie wymiary,
  • zdjęcie ma odpowiednią rozdzielczość

Personalizacja kalendarza

W drukarniach internetowych i stacjonarnych możemy uzyskać fachową pomoc i poradę. Można też zlecić drukarni, aby wyszukała odpowiednią dla nas grafikę. Wiele miejsc oferujących takie usługi, posiada na stronie internetowej narzędzie kreatora. Dzięki niemu można bez trudu stworzyć kalendarz jednodzielny z własnym zdjęciem. Ponadto, nasz wybór nie musi ograniczać się jedynie do zdjęcia. Możemy też wybrać rodzaj i wielkość czcionki, dodać własny napis itp. Gotowa grafika zazwyczaj jest w drukarni dodatkowo laminowana, w celu przedłużenia trwałości kalendarza. Kalendarz jednodzielny z własnym zdjęciem przeważnie projektowany jest w wymiarach A3 i A4, ale na życzenie klienta może mieć mniej typowy format. Można też, w kalendarzu jednodzielnym z własnym zdjęciem zawrzeć wiele innych dodatkowych efektów.