Szara kanapa narożna z kolorowymi poduszkami
Dom i Rodzina

Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszego salonu?

Wyposażenie salonu to nie tylko zestaw wypoczynkowy, stół, ale również i dodatki. Ich oferta jest tak bogata, że pozwala nam w błyskawicznym tempie przearanżować pomieszczenie. Nawet najdrobniejsze detale sprawią, że nabierze ono nowej jakości estetycznej. Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszego salonu?

Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszego salonu?

Salon to miejsce relaksu, spotkań z rodziną oraz ze znajomymi. Dlatego wyposażenie salonu to przede wszystkim miękkie tekstylia. Nie może zabraknąć dywanu na podłodze, który jest nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale i designerskim. Na sofie warto położyć ozdobne poduszki. Ten z pozoru niewielki dodatek, może diametralnie odmienić nasz salon. Bawmy się fakturami, kolorami i wzorami.

Pamiętajmy tylko o tym, aby były spójne z resztą elementów. W pokoju dziennym nie może również zabraknąć ozdób na okna. Wciąż popularne są firany, choć nie przypominają tych, które wieszały nasze babcie. Nowoczesne firanki są niezwykle gustowne. Do firanek warto wybrać ozdobne zasłony, które pozwolą na zmniejszenie źródła światła, a jednocześnie posiadają walory estetyczne.

Dekoracje ścienne – jakie wybrać?

Wyposażenie salonu to również dekoracje ścienne. Umożliwiają szybką i stosunkowo niską zmianę pomieszczenia. Przy gładkich ścianach idealnie sprawdzają się plakaty oraz obrazy. Ich wybór jest tak ogromny, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Możemy postawić na te, które przedstawiają nasze pasje, modne wciąż motywy kwiatowe czy kompozycje industrialne, idealne do loftowych wnętrz. Warto wybrać kilka plakatów o różnych wielkościach o stworzyć własną aranżację. Jeśli jesteśmy sentymentalni, to zamiast plakatów postawmy na zdjęcia w ozdobnych ramkach. W ten sposób zachowamy wspomnienia na dłużej i będziemy mogli do nich częściej wracać.

Oświetlenie – jaką lampę wybrać do salonu?

W salonie bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. To pokój dzienny, w którym wypoczywamy. W związku z tym światło powinno być przyjemne. Dobrze, aby było kilka jego źródeł. W ten sposób łatwiej nam będzie regulować jego natężenie. Zanim wybierzemy konkretne lampy, powinniśmy podzielić salon na kilka stref, aby ułatwić wybór konkretnego oświetlenia.

Podstawę stanowi lampa sufitowa.  W industrialnych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się modele z kloszem o drucianej konstrukcji. Ten model święci triumfy. Jeśli mamy w salonie stół, dobrze ją powiesić nad nim.  Warto kupić również lampki nocne i ustawić je po obu stronach sofy. Dzięki temu dadzą światło tej osobie, które będzie z niej korzystała, np. czytając gazetę czy książkę.

Wybierając konkretne modele, starajmy się dopasować je stylem i kolorem do aranżacji pomieszczenia. Wyposażenie salonu, czyli meble i dodatki, powinny tworzyć harmonijną i spójną całość. Możemy się pokusić także o lampę stojącą, zwłaszcza jeśli salon jest przestrzenny. Oprócz tego, źródło światła mogą stanowić popularne cotton balls oraz lampiony. Te dodatki nadadzą wyjątkowego klimatu nawet najnudniejszym wnętrzom.