Babcia pokazuje wnuczce zdjęcia w albumie
Dom i Rodzina

Jaki album na zdjęcia ślubne wybrać, a jaki na zdjęcia z podróży?

Coraz mniej osób decyduje się na wywoływanie zdjęć oraz umieszczanie ich w albumach. Prawda jest jednak taka, że przeglądanie zdjęć w telefonie ma się nijak w porównaniu do wracania do wspomnień w czasie oglądania zdjęć w albumie. Właśnie dlatego warto stawiać na klasyczne rozwiązania. Aby było to możliwe, konieczne jest zakupienie odpowiedniego albumu, a to jak się okazuje, może być nie lada problemem. Co warto wiedzieć na ten temat?

Rodzaje albumów na zdjęcia – to musisz wiedzieć!

Albumy na zdjęcia to wbrew pozorom niezwykle szeroki dział, w którym można znaleźć wiele różnych produktów. Które są najpopularniejsze?

  • albumy na zdjęcia wklejane – to opcja, która zapewnia możliwość personalizacji. Sprawdzi się zarówno w przypadku zdjęć wakacyjnych, weselnych, jak i wielu innych,
  • kieszeniowy album na zdjęcia – z pewnością jedno z popularniejszych rozwiązań. Fotografie, jakie są w nim umieszczane, pozostają zabezpieczone, a rozkład kieszeni na każdej ze stron sprawia, że możliwe jest bezproblemowe umieszczenie dodatkowych adnotacji,
  • album z koszulkami – dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdjęcia. Fotografie należy umieszczać w koszulkach, dlatego są one bardzo dobrze chronione. Nie można także nie wspomnieć o tym, że przeglądanie zdjęć umieszczonych w takim albumie jest niezwykle wygodne.

Jak wybrać odpowiedni album, czyli podział ze względu na przeznaczenie

W przypadku, gdy jesteś niezdecydowany, możesz pokierować się opiniami producentów i wybrać album przeznaczony do konkretnych zdjęć. Pośród czego można wybierać?

  • albumy ślubne – to najpopularniejsze albumy tematyczne, które jednak w większości wypadków oferowane są przez fotografa. Najczęściej do wyboru jest wiele różnych modeli oraz wzorów, dlatego wybranie modelu dla siebie, nie powinno przysporzyć większych problemów,
  • album na zdjęcia z opisem – wiele osób lubi opisywać swoje zdjęcia, aby po latach bez większego problemu wracać do dawnych chwil. Albumy na zdjęcia z opisem to odpowiednia propozycja dla tych, którzy lubią pozostawiać adnotacje,
  • albumy dla dzieci – to także dość powszechne produkty. W końcu ze świecą szukać rodziców, którzy nie chcą tworzyć pamiątek ze swoimi pociechami. 

Na jakie aspekty zwrócić uwagę w czasie kupowania albumu?

Nie jest tajemnicą, że album to coś, co powinno przetrwać wiele lat. W końcu nieraz będziemy chcieli powrócić do dawnych zdjęć po długim okresie. Właśnie dlatego bardzo ważne jest to, aby w czasie wybierania swojego produktu, zwrócić uwagę jego jakość. Najczęściej dobre wykonanie będzie wiązało się z wyższą ceną, aczkolwiek w tej kwestii naprawdę nie warto oszczędzać. Nie bez znaczenia jest także rozmiar zdjęć, jakie można umieścić w albumie. W końcu nikt nie chce doświadczyć sytuacji, w której jego fotografie po prostu nie pasują do zakupionego albumu. Na samym końcu warto wspomnieć o pojemności. Najczęściej zawarta jest ona w przedziale od 100 do 500 zdjęć, a to jaką wybierzesz, zależne jest wyłącznie od ciebie.