Mały pisek siedzi w ogrodzie
Dom i Rodzina

Jaką rasę psa wybrać do domu z ogrodem?

Dom z ogrodem to idealne warunki dla czworonoga. Są pewne rasy psów, które wręcz potrzebują więcej przestrzeni do życia i spędzania większości czasu na zewnątrz, dlatego możliwość swobodnego biegania po podwórku z pewnością uszczęśliwi zwierzaka. Psy polecane do domu z ogrodem bardzo często są duże i wzbudzają respekt.

Owczarek środkowoazjatycki

Ałabaj, czyli owczarek środkowoazjatycki, to spokojny, bardzo zrównoważony i czujny pies. Dobrze znosi ujemne temperatury, ale również latem nie męczy się. Owczarek środkowoazjatycki jest bardzo odporny na zmienne warunki atmosferyczne i praktycznie nie choruje. Pies ma muskularne ciało i dużą głowę. Jest bardzo nieufny, zwłaszcza do obcych, dlatego należy obchodzić się z nim bardzo ostrożnie. Owczarki środkowoazjatyckie to idealna rasa dla właściciela, który ma dom z dużym ogrodem, ale nie są to psy dla osób niepewnych siebie bądź nerwowych. Czworonogi dla swojej rodziny są bardzo oddane i przyjacielskie, chętnie spędzają czas z domownikami, ale potrzebuje od nich uwagi i troski. Psy odosobnione, zamknięte w kojcu z daleka od ludzi mogą stać się agresywne i osowiałe.

Bernardyn

Bernardyny to ogromnej postury psy, które automatycznie budzą respekt wśród ludzi, jednak dla swojej rodziny są bardzo przyjacielskie i delikatne, zwłaszcza dla dzieci. Pies ma doskonały węch oraz zmysł obserwacji, dlatego świetnie sprawdzi się w roli stróża domu. W żyłach bernardynów płynie krew psów bojowych, jednak współczesne czworonogi są znacznie łagodniejsze i nie wykazują agresji, jeśli nie ma ku temu poważnych powodów. Ze względu na gabaryty psa, dom z dużym ogrodem to idealne miejsce dla czworonoga.

Owczarek podhalański

Owczarki podhalańskie najczęściej wykorzystywane są do pilnowania stad w górach. Psy posiadają przepiękne białe i gęste futro. Świetnie sprawdzą się na podwórku, z kolei będą wręcz nieszczęśliwe, gdy zamknie się je w mieszkaniu. Owczarek podhalański potrzebuje dużo przestrzeni i swobody, dlatego najszczęśliwszy będzie, mogąc godzinami biegać po ogrodzie. Dzięki silnemu instynktowi obrończemu psy uznawane są jedną z najlepszych ras psów stróżujących. Bardzo cenią sobie również towarzystwo, dlatego należy poświęcać pupilowi codziennie odpowiednią ilość uwagi.

Rottweiler

Rottweiler przez wielu uznawany jest za rasę niebezpieczną, jednak odpowiednie wychowanie sprawi, że pupil będzie bardzo oddanym i łagodnym przyjacielem rodziny. Rottweilery są bardzo silne i sprawne fizycznie. To bardzo inteligentna rasa, która szybko się uczy i chętnie współpracuje z właścicielem. Odpowiednio wyszkolony pies posłusznie wykona każde polecenie swojego pana i można na niego polegać w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.