Kobieta uczy się języka obcego
Nauka

Jak prawidłowo uczyć się języka obcego?

Język to coś, dzięki czemu możemy komunikować się z innymi ludźmi. Na świecie istnieje cała masa różnych języków. Najbardziej znanym i uniwersalnym jest angielski. Dlatego warto się go nauczyć. Jak to zrobić skutecznie?

Systematyczność do podstawa

Warto przede wszystkim postawić na regularność nauki. Systematyczność pozwoli Ci na to, że to, czego się nauczysz zostanie z Tobą na dłużej, a nie tylko na chwilę. Rób sobie krótkie sesje nauczania, ale codziennie. Może to być nawet 10 minut. Dodatkowo otaczaj się tym językiem w naturalny sposób. Niech to będą piosenki, książki czy filmy w tym jezyku. Dzięki temu obeznasz się z nim i będzie Ci łatwiej uczyć się trudniejszych rzeczy. Warto zainwestować też w dodatkowe lekcje, jeśli zaczynasz dopiero naukę. Jest to dodatkowa motywacja do nauki oraz dzięki temu nauczysz się języka od podstaw – poznając gramatykę i niezbędne słownictwo, a nie tylko przypadkowe rzeczy. Dzięki różnorodności tematów również szybciej się nauczysz jezyka. Stawiaj zatem na różne tematy, zagadnienia oraz formy nauki – czytaj, słuchaj i pisz w danym języku. Dzięki temu będziesz stymulować swój mózg do nauki.

Wybór właściwej metody

Pamiętaj, że podstawą nauki nowego języka jest właściwa metoda, no i twoja motywacja. Jeśli masz już motywację, wystarczy znaleźć odpowiednią metodę. ka obcego. A nauka to proces. Bardzo trudny i wymagający. Trzeba mu się poświecić, by móc w stanie wyciągnąć z niego jak najwiecej. Nauka – także języka – to taki układ, w którym najpierw musisz dać coś od siebie (swój wysiłek i czas), by potem móc korzystać – w przypadku nauki języków, jest to swobodna komunikacja z innymi ludźmi.

Kilka praktycznych wskazówek

Teraz kilka praktycznych rad, jak nauczyć się języka angielskiego. Warto dodać, że uczymy się go w szkole, ale nie zawsze jest on dobrze uczony i wynoisimy z niego tyle, ile potrzebujemy. A więc pamiętaj:

  1. Słuchaj – przesłuchanie jak największej ilości materiału pomoże Ci oswoić się z jezykiem.
  2. Czytaj anglojęzyczne portale, artykuły i książki. Na początku zacznij od prostych tekstów, by powoli przyzwyczaić się do tekstu bardzie złożonego.
  3. Zrób listę 1000 najważnieszych słówek po angielsku. Bez słówek nie dasz rady opanować tego języka. Na szczęście część z nich znasz, bo są one znane w naszym języku potocznym. Mimo to warto zrobić taką listę.
  4. Warto też uczyć się pełnych fraz a nie samych słówek. Dzięki temu zdobędziesz większy kontekst.
  5. Ucz się tematami, a nie wyrywkowo przypadkowych słów i fraz. Dzięki temu szybciej nauczysz się takich zdań.
  6. Nie ucz się sztywnych reguł danego jezyka. Nikt w społeczeństwie nie stosuje się do nich aż tak 1 do 1. Warto uczyć się pełnych fraz i do nich dobudowywać dalszą naukę.

Więcej wskazówek na english-online.pl