Para wprowadza się do nowego mieszkania

Dlaczego warto kupować mieszkania w Słupsku? Odpowiadamy!

Artykuł partnera.

Słupsk to nieduże miasto leżące w województwie pomorskim, znane przede wszystkim z bogatej oferty turystycznej. Mimo że miejscowość tętni życiem, to jej mieszkańcy doceniają ją przede wszystkim za wszechobecny spokój. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania w Słupsku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego miasto to może stać się również Twoim miejscem na ziemi!

Pomorze – wymarzona lokalizacja

Słupsk nie jest położony bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, ale znajduje się ono na tyle blisko, by można było wybrać się tam np. na weekend. Dzięki temu miasto to przez cały rok jest spokojne i bezpieczne, oddzielone od tłumnie przybywających turystów. Wybierając Słupsk jako swój dom, można za to skorzystać z uroków Pomorza – w okolicy znajdują się liczne lasy i jeziora, a także rzeka Słupia. Okolice można z łatwością zwiedzać, wybierając się na wycieczkę rowerową jedną z wielu tras prowadzących przez najpiękniejsze tereny w mieście i poza nim.

Słupsk to miasto średniej wielkości, liczące ponad 90 tysięcy mieszkańców, przez które często przejeżdżają turyści. Dlatego też nie brakuje tam parków, placów zabaw, galerii handlowych i restauracji. Miejscowość przyciąga też młode osoby ze względu na miejsca pracy oraz… studia! Uniwersytet Pomorski, będący najstarszą uczelnią w okolicy, posiada bogatą ofertę zarówno studiów humanistycznych, jak i społecznych oraz kierunków ścisłych!

Nieruchomości na Twoją kieszeń!

Nie można pominąć tego, że Słupsk jest miastem atrakcyjnym pod względem kosztów życia, szczególnie tych dotyczących nieruchomości. Dzięki temu jest to miejsce, w którym można zakupić nowe mieszkanie za rozsądną cenę. Miasto dynamicznie się rozwija i oferuje swoim mieszkańcom nie tylko nowe miejsca pracy, ale też nowe okolice, w których mogą bezpiecznie zamieszkać ze swoimi rodzinami. Sprzedaż mieszkań w Słupsku odbywa się między innymi na jednym z jego nowszych osiedli https://matbet.com.pl/osiedlenowemiasto/ – jest to miejsce pełne spokoju i zieleni, położone w niedalekiej odległości od centrum.

Sprzedaż mieszkania

Miasto pełne kultury

W Słupsku nie można się nudzić! W ciągu całego roku odbywają się tam liczne wydarzenia zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców. W mieście znajdują się kina, galerie i Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, w której corocznie publikowany jest harmonogram pełen ciekawych wydarzeń artystycznych. Warto odwiedzić też miejscową galerię sztuki znaną jako Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej oraz okoliczną Galerię Malarską.

Jako że historia miasta sięga VIII wieku, to nie brakuje tam również atrakcji i zabytków o wyjątkowych walorach historycznych. Niezależnie od tego, czy jest się mieszkańcem, czy odwiedza się Słupsk przejazdem, warto zainteresować się zwiedzeniem Zamku Książąt Pomorskich z XIII wieku, gotyckiego Kościoła św. Jacka z wieku XIV i Bramy Młyńskiej pełniącej niegdyś funkcje obronne.