Wybieranie okien do domu
Dom i Rodzina

Producent profili PVC, dystrybutor czy market budowlany? Gdzie lepiej wybrać się na zakupy?

Prowadząc firmę ogólnobudowlaną lub zajmująca się stricte wymianą okien i drzwi, z pewnością nie raz stałeś przed dylematem gdzie udać się na zakupy przed kolejnym zleceniem. Producent profili PVC do systemów okiennych i drzwiowych, market budowlany czy dystrybutor… każda z tych opcji ma swoje zalety, ale niestety są i wady, na (nie)korzyść których szala się przechyla. Które rozwiązanie jest najlepsze? Przyjrzyjmy się wybranym opcjom!

Na zakupy do dystrybutora

Dystrybutor jest poniekąd linką łączącą Cię z producentem. Jest pewnego rodzaju pośrednikiem. Rozprowadza on produkty zakupione bezpośrednio u producenta, więc jego ceny są stosunkowo niskie. Stosunkowo – pod warunkiem że robisz zakupy w ilości hurtowej. Zakupy detaliczne lub na małą skalę są u dystrybutorów często nieopłacalne.

Zaletą takich zakupów jest również sprawdzona jakość towarów. Dystrybucja, to profile PVC do okien z pewnego źródła, a nie odrzuty czy zwroty, lub gorszej jakości produkty przeznaczone na rynek o mniej restrykcyjnych wymaganiach.

Niektórzy dystrybutorzy oferują również zakupy ratalne, a także wsparcie techniczne. Jeśli szykujesz się na duże zakupy u jednego dystrybutora, to plusem w tym przypadku będzie również pojedynczy koszt transportu.

A może jednak producent?

Jeśli chodzi o ceny, to producent profili PVC do drzwi raczej nie ma sobie równych, ponieważ… jest producentem. Brzmi tajemniczo, ale to szczera prawda! U producenta Twój zakup nie jest obciążony żadną marżą, ani dystrybutora, ani pośrednika, a już tym bardziej sklepową. Tutaj płacisz po prostu za produkt i jego wykonanie.

Tak jak w przypadku dystrybutora, tak i producent profili PVC do okien zapewni Ci wysoką jakość produktów. Ale tylko u producenta takiego, jak np. https://www.gealan.de/pl/ znajdziesz tak różnorodne profile PVC do drzwi i okien.

Producent profili PVC

Nie będziesz również miał problemu z wymianą wadliwych części czy wsparciem technicznym. Zminimalizujesz ryzyko, że Twój towar zaginie gdzieś w trasie czy zostanie uszkodzony. Jego zadanie to po prostu dotrzeć z punktu A do punktu B. Bez ryzykownego przeładunku.

Jedynym minusem jest to, że u producenta zrobisz zakupy „tematyczne”, czyli tylko produkt pochodzący z jego fabryk. Nie spodziewaj się, że przy okazji zakupów profili PVC zaopatrzysz się również np. w izolację czy farby. Po inne produkty będziesz musiał udać się w inne miejsca.

To może market budowlany?

Cóż… W markecie budowlanym na pewno czeka na Ciebie różnorodność produktów. Zaopatrzysz się tutaj w towary potrzebne do wykonania zlecenia od A do Z, co oczywiście jest wygodne, bo możesz kupić wszystkie niezbędne produkty w jednym miejscu, oszczędzając w ten sposób czas oraz pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na paliwo.

Jednak oferowany przez markety budowlane towar niekoniecznie idzie w parze z jakością. A jeśli znajdziesz już coś wartego uwagi, będziesz musiał słono zapłacić — pokrywając w ten sposób marże wszelkich pośredników, koszty magazynowania i transportów. Problemem może również okazać się wymiana wadliwego produktu, a jeśli uda Ci się już coś zdziałać to czeka Cię długi czas oczekiwania. W końcu towar musi zostać sprowadzony od… producenta.