Chłopiec ogląda różne książki

5 pomysłów na ponowne wykorzystanie nieaktualnych podręczników

Artykuł partnera.

Każde dziecko korzysta z danych podręczników w czasie jednego roku szkolnego, a w następnym roku zajmują tylko miejsce na regale. W dzisiejszym poradniku podpowiemy Wam 5 pomysłów na wykorzystanie nieaktualnych podręczników.

Pomysł nr 1: dobry podręcznik warto zachować do nauki przed egzaminem ósmoklasisty lub maturą

Wiele osób zastanawia się, czy pozbyć się nieużywanych podręczników. Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, czy jeszcze przydadzą się w przyszłości. Jeśli przed dzieckiem jest egzamin ósmoklasisty albo matura, to podręczniki, który aktualnie nie używa mogą mu się jeszcze przydać do przygotowania do egzaminu i powtarzania materiału. Zatem na pewno nie należy pozbywać się podręczników pochopnie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co zrobić z nieaktualnymi podręcznikami, zapoznajcie się z informacjami na stronie: http://podreczniki-tanie.pl/co-zrobic-z-nieaktualnymi-podrecznikami-przydatne-wskazowki/.

Pomysł nr 2: Sprzedaż używanych podręczników na portalu aukcyjnym

Jeżeli chcecie pozbyć się podręczników, które na pewno już się nie przydadzą, a jednak widnieją jeszcze w podstawie programowej czy też są cennym źródeł ciągle aktualnych informacji dla uczniów przygotowujących się do egzaminów, to możecie je sprzedać na portalu aukcyjnym. Nie zapomnijcie o napisaniu ciekawego opisu, wskazującego, dlaczego podręczniki warto zakupić. Dołączcie też wyraźne zdjęcia, które przekonają zainteresowanych do zakupu. Możecie też dodać coś w gratisie np. repetytorium. Taka oferta będzie bardziej atrakcyjna.

Pomysł nr 3: Można sprzedać niepotrzebne książki do księgarni lub antykwariatu oferujących skup i sprzedaż

Sprzedaż niechcianych książek nie zawsze jest prosta, ale gdy nadal istnieje na nie popyt, bo widnieją w podstawie programowej, to warto to wykorzystać. Należy zaznaczyć w opisie, że podręcznik jest rekomendowany przez MEN. Można sprzedać go do księgarni czy antykwariatu, które oferują skup i sprzedaż i w ten sposób szybciej uzyskać środki.

Pomysł nr 4: oddaj nieaktualne podręczniki dla potrzebujących

Możecie sprzedać nieaktualne książki, ale równie dobrze możecie je oddać. Jeśli stać Was na zakup nowych podręczników dla dziecka, to możecie pomyśleć o podzieleniu się starymi podręcznikami z dziećmi z młodszych roczników. Jest wiele osób biednych i potrzebujących, które z takiej oferty chętnie skorzystają.

Pomysł nr 5: oddaj nieaktualne podręczniki do biblioteki lub innego punktu

Oczywiście niechciane książki mogą też trafić do biblioteki, czy punktu typu “uwolnij książkę”. W ten sposób zasoby biblioteki się zwiększają albo książka może znaleźć nowego właściciela.