projektowanie ogrodów
Dom i Rodzina

Projektowanie ogrodów – tworzymy miejsca wyjątkowe

Lubisz odpoczynek na łonie natury? Cenisz relaks z książką na hamaku, marzysz o wieczorze spędzonym we własnym ogrodzie, w otoczeniu bujnej zieleni, wśród kwiatów, krzewów i śpiewu ptaków? Chcesz wsłuchać się w odgłosy przyrody, poczuć się jej częścią? Jeżeli tak, to nie zwlekaj. Skorzystaj z naszej pomocy i stwórz swoją oazę, miejsce wyjątkowe, w którym będziesz mógł zapomnieć o wszystkich problemach i oderwać się od rzeczywistości.

Projektowanie ogrodów –  daj się ponieść wyobraźni

Projektowanie ogrodów to trudna sztuka. Ogród musi być zaprojektowany tak, aby każdy członek rodziny czuł się w nim dobrze, mógł znaleźć swoje miejsce na relaks i odskocznie od codzienności. Ważna jest również łatwość pielęgnacji, dzięki temu przebywanie w ogrodzie będzie kojarzyło się z relaksem, a nie ciężką pracą. Nasi doświadczeni, pełni pasji i zaangażowania projektanci są w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Zaprojekowane ogrody są nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Zachwycają przez długie lata, przyciągają spojrzenia gości, dają schronienie domownikom. Projektanci biorą pod uwagę oczekiwania klienta, które dostosowują do zasad architektury krajobrazu, położenia ogrodu czy warunków glebowych. Każdy element jest do siebie idealny dopasowany, całość tworzy harmonijną całość. Ogród zachwyca o każdej porze roku. Wiosną budzi się do życia, latem daje schronienie przed słońce, jesienią emanuje pięknymi barwami, a zimą zachęca do delektowania się mroźnym powietrzem.

Zaufaj naszym specjalistom

Nasza firma łączy w sobie pasję i doświadczanie. Kochamy to co robimy, dlatego nasze prace są zawsze na najwyższym poziomie. Oferujemy usługi związane z projektowaniem, wykonaniem oraz pielęgnacją ogrodów. Zapraszamy do współpracy osoby prywatne oraz firmy i instytucje. Potrafimy wsłuchiwać się w indywidualne potrzeby, dlatego każdy projekt jest niepowtarzalny, dopracowany w każdym detalu.

Wiemy, jak sprostać Twoim oczekiwaniom

Projektowanie ogrodów to wieloetapowy proces. Aby ogród mógł cieszyć wzrok, należy wziąć pod uwagę różne elementy, m.in. rodzaj podłoża, nasłonecznienie, ukształtowanie terenu. Ważne są również oczekiwania klienta oraz czas, jaki może przeznaczyć na pielęgnację. Od tego uzależniony jest wybór roślin oraz pozostałych elementów wyposażenia. Należy wziąć pod uwagę ilość osób, które będą korzystały z przestrzeni. Ogród musi uwzględniać potrzeby dzieci, alergików, na nawet przebywających w nim zwierząt. Dobieramy rośliny tak, aby zachwycały przez cały rok, a jednocześnie ograniczały ilość chwastów i nie wymagały dużo pracy. Razem stworzymy miejsce idealne dla osób w każdym wieku, o różnych potrzebach.

Etapy projektowania ogrodów

Pierwsze spotkanie ma na  celu poznanie oczekiwań klientów oraz zapoznanie się z miejscem, które mamy zmienić. To pozwala stworzyć wstępny projekt, który pokazujemy na kolejnym spotkaniu. Zobaczysz na nim rozmieszenie roślin oraz proponowane elementy małej architektury. Czekamy również na Twoje propozycje. Po zatwierdzeniu propozycji, przygotowujemy wstępny kosztorys, a następnie wykonujemy projekt główny, który zawiera techniczne projekty nawierzchni, wykaz potrzebnych materiałów, plan nasadzeń, projekt systemu nawadniającego, oświetlenia oraz całkowity kosztorys. Kolejny etap to realizacja. Na początku przygotowujemy teren, usuwany chwasty, kolejna czynność to układanie ścieżek, a także umiejscowienie systemu nawadniającego i oświetlenia. Jeżeli ta część jest gotowa, przechodzimy do ostatniego etapu, jakim jest sadzenia roślin i zakładania trawników.

Chcesz obejrzeć nasze ogrody? Zapraszamy na stronę internetowa greenql.pl, gdzie każdy Klient może zapoznać się z portfolio. Projektujmy parki, ogrody domowe i miejskie, pasy zieleni. Zajmujemy się również pielęgnacja ogrodów już istniejących. Zapraszamy do kontaktu.