Krzesełko do karmienia

Najlepsze krzesełko do karmienia – ranking top 10 fotelików dla dzieci

Artykuł partnera.

Kiedy przychodzi moment wyboru krzesełka do karmienia ze stolikiem, warto wziąć pod uwagę najważniejsze czynniki związane z bezpieczeństwem i funkcjonalnością takiego mebla dla najmłodszego członka rodziny. Aby ułatwić to zadanie rodzicom, przygotowaliśmy zestaw porad, jak wybrać krzesełko do karmienia niemowląt wraz z rankingiem najlepszych modeli!

Oszczędzaj czas i nerwy – jak wybrać idealne krzesełko do karmienia dla Twojego malucha?

Najważniejsze cechy, jakimi powinno wyróżniać się dobre krzesełko do karmienia, to m.in.:

• stabilność
  • możliwość przyjęcia przez dziecko prawidłowej pozycji, co ma duże znaczenie podczas karmienia i później, w czasie samodzielnego jedzenia
  • pasy zabezpieczające najmłodszych
  • możliwość regulacji oparcia i tacki.

Przed zakupem krzesełka dziecięcego do karmienia warto dokładnie zapoznać się z jego opisem, a także sprawdzić, jakie akcesoria mogą tworzyć z nim zestaw.

Najlepsze krzesełka do karmienia – oto nasze sprawdzone wybory!

1. Bebeconfort Timba – krzesełko do karmienia – Natural Wood z wkładką Happy Day

• dobra cena
  • ponadczasowy design, pasujący do każdego wnętrza
  • dla dzieci od 6 miesiąca życia, aż do osiągnięcia 30 kg wagi (krzesełko “rośnie wraz z dzieckiem”!) – możliwość demontażu tacki oraz regulacji wysokości oparcia i podnóżka
  • paski w siedzisku dla poprawy bezpieczeństwa najmłodszych.

2. Zestaw Stokke Nomi 3w1 – krzesełko + barierka + tacka

Zalety:

• uniwersalne, możliwość korzystania z krzesełka od narodzin do dorosłości
  • łatwa regulacja bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi
  • wiele wariantów kolorystycznych
  • antyprzechyłowe koła
  • wsparcie ramion
  • lekka konstrukcja
  • antypoślizgowe oparcie i podpórki na nóżki

3. Stokke Tripp Trapp 3w1 – krzesło Tripp Trapp z drewna bukowego lub dębu, zestaw niemowlęcy i tacka

Zalety:

• krzesełko ekologiczne: wykonane z drewna bukowego lub dębowego pozyskanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju
  • wiele wariantów kolorystycznych do wyboru (pomalowane z użyciem hipoalergicznych, nietoksycznych farb wodnych)
  • regulacja wysokości i głębokości siedziska oraz podnóżka
  • przedłużone ślizgacze dla zapewnienia stabilności
  • od 6 miesiąca życia
  • obciążenie maksymalne: 136 kg (po wyregulowaniu wymiarów z krzesła może korzystać także młodzież i dorośli).

4. Krzesełko Stokke Clikk – White

• dobra cena
  • wyposażone w uprząż i tackę
  • możliwość mycia tacki w zmywarce
  • bardzo lekkie, łatwe w przenoszeniu
  • 2 pozycje podnóżka.

Jest to krzesełko niemowlęce przeznaczone dla maluchów od 6 miesiąca do 3 roku życia.

5. Stokke Steps – krzesełko do karmienia

Zalety:

• możliwość dokupienia leżaczka i korzystania z krzesełka już od pierwszych dni życia
  • regulowany podnóżek
  • obszerne siedzisko.

Krzesełko może być wykorzystywane przez dzieci do 3 roku życia.

Ranking Top 5 krzesełek do karmienia dla dzieci – podsumowanie

W naszym rankingu wzięliśmy pod uwagę różne oczekiwania i możliwości rodziców, dlatego znalazły się w nim krzesełka do karmienia dzieci w kilku wariantach cenowych. Od fotelików dla niemowląt, aż po krzesełka na lata – tyle możliwości daje vexpi.pl, gdzie każdy znajdzie wariant odpowiedni do swojego dziecka!