Biuro co-workingowe
Rozwój

Home office? W żadnym wypadku! O zaletach pracy poza domem

Z czym się to wiąże

Praca zdalna jest świetna. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Możesz pracować z prawie każdego miejsca na świecie, stać się cyfrowym nomadem, albo zaszyć się w domku w górach i działać. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Zostajemy w swoim domu lub mieszkaniu, owinięci kocem, w piżamie, z kubkiem herbaty lub kawy. Wokół panuje rozgardiasz, członkowie rodziny przeszkadzają nam co chwilę, przypominając o obowiązkach.

Różnica pokoleniowa

Ale jak to nie mogłeś/mogłaś ugotować obiadu/umyć podłogi/poodkurzać, przecież siedzisz cały dzień w domu! W powszechnej opinii, szczególnie rodziców lub ludzi mieszkających w mniejszych miejscowościach praca oznacza codzienne wstawanie i wychodzenie do miejsca, gdzie czekają określone obowiązki. Nie są w stanie uświadomić sobie, jak wielkie pole do popisu daje nam internet. Ale z drugiej strony my też również musimy ich zrozumieć – skok postępu z jednej epoki do drugiej wymaga czasu.

Samopoczucie

Przeszkadzający bliscy i widmo obowiązków domowych, które są gdzieś obok i nie pozwalają skoncentrować się na pracy to nie jedyne powody, aby nie pracować z domu. Wiadomo, nie każdy ma w sobie tyle determinacji, żeby wstać codziennie rano o określonej porze, jeśli nie ma przed sobą wizerunku szefa z zegarkiem. To rozleniwia na tyle, że zanim siądziemy do pracy, przewijamy Facebooka przeżuwając jakieś śniadanie, snując się w szlafroku, z bezładnym kokiem na głowie. Taka życiowa rozlazłość nie wpływa na samopoczucie i kreatywność, dlatego w końcu zaczynamy tęsknić za towarzystwem innych, za zmianą otoczenia i mamy dość rozpuszczalnej kawy z zimnym mlekiem.

Coworking jest super

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, na pewno słyszałeś o nowoczesnych biurach coworkingowych, wyposażonych w to, co dusza zapragnie. Zasady są proste: wynajmujesz biurko, mając do dyspozycji całe biurowe wyposażenie, w dodatku masz kuchnię, ekspres do kawy i miłą atmosferę. Coworking sprzyja poszerzaniu sieci znajomości zawodowych oraz podnosi morale. Atmosfera w takich miejscach znacznie sprzyja kreatywności. Jeśli oczekujesz na klienta, nie musisz przyjmować go w kawiarni.

Wolność wyboru

Jeśli jednak twój zawód jest naprawdę nieoficjalny, uwielbiasz ludzi i nie masz stresującej pracy, na przykład jesteś autorem czy menadżerem do spraw social media, wychodzenie do przytulnej kawiarni sprawi, że twoje życie będzie przyjemniejsze. Z laptopem możesz pisać wszędzie, w parku, w bibliotece i na werandzie. Oczywiście nie musisz robić tego codziennie, jednak warto od czasu do czasu zrobić coś innego.

Artykuł powstał dzięki Biura Na Godziny – CitySpace.pl

One thought on “Home office? W żadnym wypadku! O zaletach pracy poza domem

  1. Gabriela pisze:

    W Gdańsku powstała ostatnio Świetlica. Piękne miejsce, idealne do pracy. Mają tam nawet studio fotograficzne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.