Pokój

Szafa do pokoju dziennego – jaką wybrać?

Czy w pokoju dziennym powinna być szafa? Jest to kwestia zarówno dyskusji jak i zagospodarowania dostępnej przestrzeni. Jeśli nie ma jej zbyt wiele, to musimy wykorzystać każdy wolny kąt, aby stworzyć przestrzeń dla rodziny.

Porządek w domu

Nie każdy ma okazję mieszkania w domku z ogrodem i poddaszem na którym lądują w lecie zimowe ciuchy, a zimą letnie. Dlatego w mieszkaniu trzeba znaleźć na nie miejsce i rotacyjnie zmieniać położenie rzeczy, które akurat często wykorzystujemy. Tak więc zimowe ciuchy przeprowadzamy do szafy w przedpokoju, a letnie do szafy w pokoju dziennym i odwrotnie. Dzięki temu mamy nie tylko pod ręką wierzchnie okrycia tuż przy wyjściu z mieszkania ale też porządek.

Szafa w salonie

Szafa w pokoju dziennym może być zestawem do meblościanki, które ostatnio wracają do łask. Przeglądając ofertę forte.com.pl mamy do wyboru różne modele szaf, które dobrze wyglądają w salonie.

Szafa w pokoju dziennym zabudowana czy nie?

Salon w domuWybór szafy powinien być po pierwsze kierowany naszymi potrzebami. Jeśli potrzebujemy miejsca na zimowe ubrania, plus bieliznę pościelową, bo w pokojach nie ma miejsca to wybieramy modele do zabudowy. W przypadku gdy zamierzamy chować w niej tylko kilka kurtek i płaszczy wystarczy nam wolnostojąca. Dużo też zależy od miejsca jakim dysponujemy. Może się zdarzyć też tak, że do naszego wystroju wnętrza pasuje tylko taka stojąca, albo do zabudowy.

Co możemy schować w szafie ustawionej w pokoju dziennym?

Wybierając odpowiedni model możemy po małej przeróbce umieścić we wnętrzu szafy telewizor. Jest to może niestandardowy pomysł, ale dzięki temu dzieci nie będzie kusił widok błahej rozrywki. Zasłaniając telewizor drzwiami damy im przestrzeń do zabawy w salonie. Wiadomo, „jak oko nie widzi, to sercu nie żal”.

Szafa w komplecie

Często komplet mebli do salonu zawiera właśnie oprócz szafki RTV także szafę, albo szafy. Zazwyczaj jest to wolno stojąca dwudrzwiowa szafa, której wnętrze z powodzeniem pomieści kilka koców i zasłony. Możemy tam też trzymać rzadko używane przedmioty, albo takie, które zazwyczaj wykorzystujemy w pokoju dziennym.

Szafa w pokoju dziennym wcale nie musi być zbędnym i szpecącym dodatkiem. Często jest właśnie sposobem na uporządkowanie przestrzeni. Szczególnie jeśli mamy małe dzieci, wtedy wystarczy, że ich pokój wygląda jak po huraganie. Do salonu niekoniecznie trzeba wprowadzać ten sam wystrój. Inna sprawa z wyglądem, który nie zawsze idzie w parze z praktycznością, ale musimy albo poszukać sobie pasujący model, albo przedłożyć nad wszystko praktyczność.