Basen do ogrodu i akcesorie do niego

O czym pamiętać przy wyborze basenu do ogrodu?

Zakup odpowiedniego basenu do ogrodu to wydatek, który opłaca się z wielu powodów. Przenośne modele cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród właścicieli prywatnych posesji i rekreacyjnych działek, gdyż pozwalają na zorganizowanie w ogrodzie strefy sprzyjającej odpoczynkowi w letnie dni.

Jaki basen ogrodowy jest najlepszy?

Najlepsze baseny ogrodowe to takie, które odpowiadają wymogom konkretnych użytkowników. Przy ich wyborze należy się kierować indywidualnymi przesłankami. Warto mieć na uwadze takie kwestie jak: wielkość ogrodu, liczbę i wiek członków rodziny oraz możliwości finansowe. Warto pamiętać, że np. stelażowe baseny ogrodowe wymagają sporo miejsca oraz przygotowania przestrzeni – zaleca się stawianie ich na betonowej podmurówce. Są drogie, lecz z drugiej strony odznaczają się świetną trwałością i solidnością, w związku z czym można z nich korzystać przez długie lata. Z kolei baseny dmuchane są nieduże i mobilne – nadają się głównie dla dzieci. Kompromisem pomiędzy basenem dmuchanym a stelażowym jest natomiast rozporowy basen ogrodowy, który można z powodzeniem umieścić na mniejszej działce, a jego walory użytkowe pozwalają na intensywną eksploatację.

Jakość to podstawa

Kupując baseny ogrodowe, koniecznie trzeba mieć na względzie sposób ich wykonania oraz zastosowane do tego materiały. Solidne i porządne wykończenie zmniejsza ryzyko uszkodzeń. Podobnie ma się sprawa z materiałami stosowanymi przez producentów. Modele dmuchane najczęściej wytwarza się z winylu, a stelażowe z PVC, a rozporowe z PVC lub poliestru. W przypadku basenów rozporowych i stelażowych bardzo istotne są dodatkowe wzmocnienia, np. dna zbiornika. Najbardziej opłaca się zakup modeli znanych marek dostępnych w sklepie S-MUMO.

Ile kosztują baseny ogrodowe?

Ceny ogrodowych basenów przenośnych są bardzo zróżnicowane: od kilkudziesięciu złotych za model dmuchany do nawet kilkunastu tysięcy za basen stelażowy. Wpływ na cenę mają m.in. rodzaj i rozmiar basenu, marka oraz dodatkowe akcesoria znajdujące się w komplecie.