Kobieta po korzystaniu z panki samoopalającej

Dlaczego pianka samoopalająca jest warta uwagi?

Pianki samoopalające to jeden z najłatwiejszych i najwygodniejszych sposobów na uzyskanie pięknej i zdrowej opalenizny bez konieczności wystawiania skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Dlaczego warto zainteresować się tymi kosmetykami? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

W jaki sposób działają pianki samoopalające?

Pianki samoopalające zawierają DHA (dihydroksyaceton), składnik chemiczny, który reaguje z aminokwasami obecnymi w górnych warstwach skóry, powodując pojawienie się brązowego koloru. Efekt ten utrzymuje się przez około 10-14 dni w zależności od indywidualnych cech skóry oraz od producenta kosmetyku.

Dlaczego warto wybrać piankę samoopalającą?

Używanie pianek samoopalających to jedna z najbezpieczniejszych metod uzyskania opalenizny. Dlaczego? Ponieważ nie narażamy w ten sposób naszej skóry na szkodliwe działanie promieni UV, które mogą prowadzić do raka skóry i przedwczesnego starzenia się skóry. Co więcej, samoopalacze są bezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ nie przenikają do organizmu, a ich składniki aktywne działają jedynie na powierzchni skóry.

Pianki samoopalające to kosmetyki łatwe w stosowaniu. Wystarczy nanieść na skórę za pomocą przeznaczonej do tego rękaiwcy i równomiernie rozprowadzić. Nie trzeba się martwić, że jakaś część ciała zostanie pominięta, ponieważ mają one wstępny bronzer, który błyskawicznie jest widoczny na skórze. Poza tym, pianki samoopalające są łatwe w aplikacji w trudno dostępnych miejscach, takich jak łokcie czy kolana.

Pianka brązująca to gwarancja natychmiastowego efektu

Po zastosowaniu pianki samoopalającej efekt widoczny jest już nawet w ciągu godziny. Dlatego jest to dobry wybór, jeśli potrzebujemy szybkiej opalenizny na specjalną okazję, taką jak ślub czy wakacje. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pianek samoopalających, które różnią się od siebie konsystencją, kolorem, zapachem i sposobem aplikacji. W ten sposób każdy może znaleźć produkt odpowiedni dla swoich potrzeb i preferencji.

Warto zwrócić uwagę, że pianki samoopalające można stosować nie tylko na ciele, ale również na twarzy. Dzięki temu, że ich formuła jest delikatna, nie powodują one podrażnień i mogą być stosowane przez osoby o wrażliwej skórze. Ponadto, pianki samoopalające są często wzbogacone w składniki pielęgnujące i chroniące skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenia powietrza.

Materiał zewnętrzny.