Szkolenia z prawa budowlanego
Rozwój

Szkolenia z prawa budowlanego – dlaczego warto?

Artykuł partnera.

Nowelizacja prawa budowlanego i pomysły ustawodawców potrafią zmieniać się dosyć dynamicznie. By mieć stale aktualną wiedzę i jednocześnie wykonywać swoje obowiązki na odpowiednio wysokim poziomie warto obserwować rynek i sprawdzać ofertę szkoleń. Dzięki dedykowanym warsztatom, kursom czy wkładom możesz nadążyć za zmieniającymi się przepisami. Sprawdź, jak wygląda szkolenie i komu się przyda!

Jak wygląda szkolenie w 2023 roku?

Szkolenie online „Prawo budowlane 2023 – analiza ustawy okiem praktyka”, które znajdziesz tutaj  https://sbm-szkolenia.pl/szkolenie/prawo-budowlane/, jest podzielone na kilka modułów. Kurs rozpoczyna się od omówienia nowelizacji prawa budowlanego w latach 2020 – 2023. Kolejnym, równie ważnym blokiem jest cyfryzacja w budownictwie – jak wygląda Centralny rejestr uprawnień budowlanych, jak działa portal e-Budownictwo, elektroniczny dziennik budowy oraz Cyfrowa książka obiektu budowlanego. Następnym modułem będzie omówienie przebiegu procesu inwestycyjnego w budownictwie z podziałem na etapy, a także wybrane regulacje w obecnej wersji Prawa budowlanego – od definicji, przez procedury, wniosek o pozwolenie na budowę, przebieg procesu oraz osoby, które są uczestnikami wraz z ich funkcjami. Nie zabraknie również porównania nowego dziennika budowy do starszej wersji. Dobrze przygotowane szkolenie znacząco skraca czas poświęcony na czytanie ustawy ze zrozumieniem. Dzięki wsparciu wykładowców i ekspertów z branży budowlanej każde zagadnienie będzie odpowiednio omówione. W trakcie zajęć można zadawać pytania, a nagrania można odtworzyć także po zakończonym spotkaniu. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej.

Kto powinien wziąć udział w szkoleniu?

Szkolenia są dedykowane osobom, które pełnią samodzielne funkcje techniczne w budownictwie – projektantom, inspektorom nadzoru inwestorskiego, kierownikom budowy, architektom i rzeczoznawcom. Znajomość prawa jest niezbędna również u generalnych wykonawców robót budowlanych oraz inwestorów. Szkolenia dedykowane są również organom administracji samorządowej, spółdzielniom mieszkaniowym czy deweloperom, a także wszystkim zawodom pokrewnym.

Szkolenia z zakresu budownictwa pozwalają nie tylko uaktualniać wiedzę, ale także poszerzać ją i utrwalać. Dzięki temu każdy specjalista może być pewien, że praca zostanie wykonana poprawnie i zgodnie z normami, co pozwala uniknąć potencjalnych konsekwencji prawnych czy wstrzymania zlecenia. Postaw na odpowiednie szkolenie i wybierz kurs, który przyniesie realne korzyści!