Zawory kulowe gazowe Calido – dostępne w hurtowni hydraulicznej Proterm
Dom i Rodzina

Zawory kulowe gazowe Calido – dostępne w hurtowni hydraulicznej Proterm!

Artykuł sponsorowany.

Niezbędnym elementem każdej instalacji gazowej jest armatura zaporowa, której zadaniem jest zamykanie i otwieranie przepływów gazu. Zawory kulowe powinny powodować jak najniższe opory hydrauliczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Calido – postaw na zawory kulowe od sprawdzonego producenta

W ofercie sklepu PROTERM znajdują się wysokojakościowe zawory kulowe gazowe Calido, które zostały wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów. Zawory te pochodzą od renomowanego producenta CALIDO, który cieszy się zaufaniem i dobrymi opiniami wśród fachowców na całym świecie.

Produkty spod znaku Calido cechuje idealna równowaga pomiędzy innowacją, funkcjonalnością i designem. Stale unowocześniane oraz wyposażane w nowatorskie rozwiązania wprowadzane przez inżynierów podkreślają swoją jakość posiadanymi różnorodnymi patentami. Jakość produktu jest kontrolowana na każdym etapie produkcji przechodząc szereg testów na szczelność i wytrzymałość materiału oraz prawidłowe jego funkcjonowanie.

Licznik gazu

Zawory kulowe gazowe Calido – charakterystyka

Zawory kulowe gazowe Calido sterowane ręcznie przeznaczone są do montażu w instalacjach gazowych wewnątrz i na zewnątrz budynków z wyłączeniem instalacji układanych bezpośrednio w ziemi. Zawory kulowe do gazu, jak już zostało wcześniej wspomniane stanowią podstawowy element każdej instalacji gazowej i zapewniają pełne bezpieczeństwo jej użytkowania – produkowane są zgodnie z normą PN-EN 331.Producent na te wyroby udziela pięcioletniej gwarancji.

Dostępny asortyment:

  • zawór kulowy prosty z dźwignią Calido: GW/GW, GW/GZ,
  • zawór kulowy prosty z motylkiem Calido: GW/GW, GW/GZ,
  • zawór kulowy kątowy z ruchomą nakrętką, z motylkiem Calido: GZ/GW.

Parametry techniczne zaworów kulowych gazowych Calido

Materiały, z których wykonane są poszczególne części zaworów kulowych do gazu Calido to:

Korpus – CW617N, Dźwignia / Motylek Stal / –  Aluminium, Nakrętka – Stal nierdzewna, Trzpień – CW617N, O-ringi – Guma NBR, Uszczelnienie kuli  – Teflon PTFE, Kula – CW617N, Półkorpus – CW617N

  • Wszystkie te elementy armatury zaporowej stosuje się do użytku z rodzinami gazów  1,2,3.
  • Klasa ciśnienia: MOP 5
  • Zakres średnic do stosowania w instalacjach gazowych: od DN15 do DN 50
  • Klasa temperatur od -20 C° do +100 °C
  • Zawory kulowe do gazu Calido spełniają wytrzymałość mechaniczną dla sieci gazowych, która dotyczy momentu napędowego, zginania i skręcania.

Jako wyroby spełniające oczekiwania użytkowników jak również fachowych ekip montażowych lub serwisowych zawory te posiadają najważniejsze dokumenty dopuszczające je do obrotu takie jak Certyfikat stałości właściwości użytkowych DVGW CERT GmbH numer 0085-CPR-CT0363 i 0085-CPR-CU0434 (dla kurków kątowych) oraz deklarację właściwości użytkowych 1/Calido-gaz/2019 i 1/Calido-gaz/2020 (dla kurków kątowych).