Studenci w przerwie od zajęć
Nauka

Zadbaj o swoją karierę i studiuj podyplomowo!

Dynamiczny rynek pracy narzuca potrzebę ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Często wymusza na nas konieczność zmiany profesji, dlatego uniwersalnym rozwiązaniem okazują się studia podyplomowe. Jakie kierunki warto rozważyć, planując zawodowe zmiany?

Na rynku pracy wciąż znajduje się wielu absolwentów studiów humanistycznych, co zawęża dziedziny specjalizacji. Popularne kierunki oznaczają większą konkurencję, a w świecie dużej ilości danych warto pomyśleć o wykonywaniu mniej popularnych zawodów. Warto jednak, aby kompetencje zdobyte w toku nauczania były uniwersalne i kładły również nacisk rozwój umiejętności interpersonalnych.

W obliczu wyżej wymienionych faktów atrakcyjnym kierunkiem jest bibliotekoznawstwo, studia podyplomowe to okazja do poszerzenia swoich horyzontów zawodowych.

Zajęcia mają w dużej mierze charakter praktyczny, ponieważ współcześnie praca bibliotekarza wiąże się z pracą z rozbudowanymi bazami danych, a wszelkiego rodzaju dane są zabezpieczane właśnie cyfrowo.

Studia są furtką do pracy na stanowisku bibliotekarza w wielu instytucjach i na różnych stanowiskach. Zdobyte umiejętności pozwalają również realizować rozmaite projekty w pracy zawodowej, począwszy od ich tworzenia aż po fazę wdrożenia.

Myśląc o atrakcyjnym zawodzie nie sposób lekceważyć aktualnych trendów na rynku pracy. Wśród nich wysoko plasują się wolne zawody, które najczęściej wiążą się z koniecznością posiadania zintegrowanej wiedzy. W ten sposób można ją wykorzystać w wielu obszarach biznesu, ale też w życiu prywatnym.

Wszystko to odnosi się do kierunku, jakim jest coaching, studia podyplomowe w tej dziedzinie stwarzają dużą możliwość samorealizacji. Oznacza to, że zawód coacha może być po prostu dodatkową aktywnością zawodową lub próbą uatrakcyjnienia obecnie wykonywanego zawodu.

Obydwa te kierunki są realizowane przez Centrum Kształcenia Podyplomowego (CKP) działającym przy AHE w Łodzi, które nieprzerwanie od 1997 roku dba o wysoką jakość kształcenia. Głównym wyróżnikiem nauczania jest aspekt praktyczny program i kadra profesjonalistów, którzy są aktywni zawodowo, dlatego program studiów jest dostosowany do realnych wymogów pracodawców.

Bardzo ważne jest to, że CKP nie zaniedbuje również rozwoju umiejętności interpersonalnych na, co pozwalają ćwiczenia metodą warsztatową.  Jest to możliwe, dzięki kameralnym grupom, dzięki czemu każde zajęcia to nie tylko solidna dawka wiedzy, ale też komfort jej zdobywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.