Zdalne wykłady na kursie na prawo jazdy

Wykłady zdalne na kursach na prawo jazdy

Artykuł partnera.

Najczęstszą przyczyną odkładania istotnych spraw na później jest brak czasu. Podobnie rzecz się ma z nabyciem uprawnień do prowadzenia pojazdów. Istotną część szkolenia stanowi kurs teoretyczny, który powinien trwać 30 godzin. Jak znaleźć na to czas? Jak pogodzić naukę z pracą? Czy to bezpieczne w dobie ciągle panującej pandemii? Odpowiedzią na te wątpliwości są wykłady zdalne na kursach prawa jazdy. Jak to możliwe? Podpowiadamy.

Wykłady zdalne o dowolnych porach – E-LEARNING

To nie żart, Wszyscy, którzy z różnych powodów nie mogą wygospodarować czasu na dojazd i naukę, mogą od teraz nabywać stosowną wiedzę w domu, bez względu na porę.

Mimo że stacjonarne kursy odbywają się w godzinach odpowiadających większości uczestników, wygodniej i łatwiej jest skorzystać z oferty E-LEARNINGU.

Na czym to polega?

Kursant uzyskuje dostęp do platformy internetowej zawierającej wszystkie niezbędne materiały. Nauka może odbywać się wszędzie tam, gdzie jest swobodny dostęp do sieci.

E-LEARNING, korzyści:

• zajęcia odbywają się w dowolnym miejscu,
  • Nauka możliwa jest o dowolnej porze. Kursant sam decyduje, ile czasu dziennie poświęcić na nabywanie wiedzy,
  • Szkolenie na platformie E-LEARNING nie odbiega jakościowo od konwencjonalnych wykładów,
  • Osoby obawiające się styczności z wirusem COVID-19, ograniczają kontakt z innymi kursantami,
  • Nie ma potrzeby dojazdów do miejsca prowadzenia szkoleń.

Może się też okazać, iż dopiero w domowym zaciszu kursant znajdzie lepsze warunki do skupienia i przyswajania ważnych informacji.

E-LEARNING, czego dotyczy?

Kurs ma na celu przygotowanie przyszłego kierowcę do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Nabyta wiedza będzie też konieczne do części praktycznej tegoż egzaminu, należy pamiętać, iż przebiega on także na ulicach miasta, w którym znajduje się ośrodek egzaminacyjny.

Część praktyczną kursu można odbyć bezpośrednio, o czym informuje Szkoła Jazdy Ekspert.

E-LEARNING, zakres wiedzy:

• Zasady prowadzenia pojazdów
  • Obsługa pojazdu
  • Przepisy ruchu drogowego
  • Udzielanie pierwszej pomocy (teoria)
  • Omówienie pytań zawartych w bazie danych zadań egzaminacyjnych.

Oczywiście, są rzeczy, których teoretycznie nie da się przyswoić, Stąd potrzeba bezpośredniego udziału w zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy oraz uczestnictwo w jazdach.

E-LEARNING, teoria równie ważna, jak praktyka

Doświadczenie za kierownicą nabywa się latami. Wcześniej każdy z nas zetknie się z całą masą sytuacji, w których tylko szybka i poprawna decyzja zapewni bezpieczeństwo uczestników ruchu. Ważne jest, by znać zasady ruchu drogowego i rozumieć ich istotę. Jak wskazują badania, całe rzesze kierowców, mimo znajomości znaków drogowych, nie wie, jak zachować się w typowych sytuacjach.

Najlepszym tego przykładem jest kwestia stosowania kierunkowskazów na rondach oraz wybór odpowiedniego pasa ruchu. Poznanie i zrozumienie tych zasad pozwoli na bezpieczną jazdę. Nie da się tego dokonać bez wiedzy teoretycznej.

E-LEARNING, co dalej?

W trakcie nauki teoretycznej bądź po jej zakończeniu kursant podejmuje jazdy pod okiem instruktora. Pewnym novum jest możliwość kształcenia na pojazdach z automatyczną skrzynią biegów.

Brak konieczności skupiania się na odpowiedniej synchronizacji pracy nóg i dźwigni zmiany biegów znakomicie ułatwia obserwację wszystkiego, co dzieje się na trasie. Automat jest niezastąpiony w przypadku ćwiczenia manewrów, które przysparzają kursantom najwięcej trudności.

Chcesz rozpocząć kurs prawa jazdy, lecz brakuje Ci czasu? Skorzystaj z możliwości, jakie oferuje E-LEARNING. Zostań mistrzem kierownicy, bez wychodzenia z domu!