Uniwersalne biurko dla studenta
Dom i Rodzina

Wygodne biurko dla studenta

Jesteś studentem? Potrzebujesz wygodnego biurka do nauki i pracy? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie kilku praktycznych oraz modnych modeli. Wejdź i zobacz, które biurko będzie najlepsze dla Ciebie!

Okres studiów to niezwykły czas dla młodego człowieka, który wiąże się zarówno z nauką, jak i z poznawaniem nowych ludzi, podejmowaniem pierwszej pracy oraz często ze zmianą zamieszkania. Prywatna przestrzeń studenta najczęściej ogranicza się do wynajmowanego pokoju, który często jest niedostosowany do jego potrzeb.

Pokój studenta często pełni kilka funkcji jednocześnie, jest miejscem odpoczynku po dniu na uczelni, miejscem spotkań z przyjaciółmi oraz strefą nauki, a czasem nawet pracy. W kontekście tych dwóch ostatnich czynności bardzo ważną rolę odgrywa biurko.

Biurko dla studenta powinno być dopasowane do zakresu prac wykonywanych przy jego blacie oraz możliwości samego pokoju. Dodatkowo dla wielu młodych ludzi liczy się również wygląd biurka, który nada pomieszczeniu stylu.

Małe biurko

Większość pokoi studenckich to małe pomieszczenia, na których oprócz biurka musi zmieścić się łóżko oraz szafy do przechowywania  ubrań i książek. Często w pokoju zamieszkuje również współlokator, a wtedy przestrzeń pokoju trzeba podzielić na dwie osoby. W takich sytuacjach doskonale sprawdza się małe biurko, którego szerokość to ok. 70 cm, a głębokość ok. 45 cm. Niewielka przestrzeń, która umożliwia ustawienie laptopa lub położenie notatek. Ponadto takie biurko można kupić już za mniej niż 150 zł, co jest dobrą informacją dla niewielkiego, studenckiego budżetu.

Małe nowoczsne biurko dla studenta

Narożne biurko, a może biurko z regałem

Narożnik pomieszczenia to przeważnie niewykorzystana przestrzeń, która w małym pokoju jest na wagę złota. Warto ją wykorzystać do ustawienia narożnego biurka.  Dzięki takiemu rozwiązaniu wykorzystasz w pełni dostępny metraż, ale również przy okazji zyskasz miejsce do przechowywania. Duża część biurek narożnych dodatkowo oferuje regał. Sprawdzi się do przechowywania książek, zeszytów oraz ulubionych pamiątek i dekoracji, które nadadzą pomieszczeniu przytulności. Naroże biurko z regałem to zdecydowanie strzał w dziesiątkę w pokoju studenta!

Narozne biurko z regałem dla studenta

Ciekawą propozycją jest również biurko, które posiada regulację ułożeniu blatu. Biurko możesz ułożyć w jednym ciągu pod ścianą jako biurko z regałem lub przekształcić je na model narożny. Ten typ mebla świetnie sprawdza się do wydzielenia przestrzeni w pokoju między współlokatorami lub do podziału kawalerki na strefy: do nauki i pracy / do spania i odpoczynku.

Nowoczesne biurko la studenta

Biurko z szufladami

Dużą popularnością cieszą się biurka z szufladami. Prezentowane rozwiązanie wielokrotnie stosuje się zamiast komody, gdyż również zapewnia miejsce do przechowywania, a przy okazji zyskujesz wygodne miejsce do nauki i pracy. Jeśli biurko posiada szuflady po obu stronach, to zwiększa się blat biurka. Dzięki temu rozwiązaniu zmieścisz na nim zarówno laptopa, jak i książki do nauki. Zdecydowanie warto przemyśleć tę inwestycję!

Biurko z szufladami dla studenta

Modne biurko w stylu industrialnym

Przy wyborze biurka liczy się przede wszystkim funkcjonalność, ale coraz większa ilość młodych ludzi zwraca uwagę na jego wygląd. Nauka przebiega przyjemniej, gdy towarzyszy jej ładna i praktyczna przestrzeń, ale w określonym stylu.

W ostatnich sezonach szczególną popularnością cieszy się styl industrialny oraz loftowy. Cechuje się on zastosowaniem takich materiałów jak metal, faktura drewna, beton czy cegła.

A jak będzie wyglądać biurko w stylu industrialnym? Konstrukcja mebla może opierać się metalowym stelażu, a całość dopełni blat o wyraźnie zarysowanej fakturze drewna.

Biurko w stylu indystrialnym

Natomiast wśród studentek często są wybierane biurka, które przy okazji mogą pełnić funkcję toaletki. Ten rodzaj biurka swoją wartość potwierdza każdego poranka, gdy do łazienki ustawia się kolejka pozostałych lokatorów. W ofercie sklepów meblowych znajdziesz modele o większych wymiarach, ale również biurka z toaletką, których szerokość nie przekracza 80 cm.