Sok z wyciskarki wolnoobrotowej

Wyciskarka wolnoobrotowa – dlaczego warto mieć ją w swojej kuchni

Wyciskarka wolnoobrotowa pozwala szybko i bez wysiłku przygotować soki i koktajle ze świeżych warzyw i owoców. Nowoczesne urządzenie pozwala tworzyć smaczne napoje o różnej konsystencji, od klarownych lekkich soczków, po gęste i pożywne smoothie.

Parametry techniczne wyciskarki obrotowej

Wolnoobrotowa wyciskarka to wszechstronne urządzenie, które przyda się w każdej kuchni. Pozwala na kulinarne eksperymenty z wykorzystaniem świeżych warzyw i owoców. Urządzenie wyposażone jest w dwa rodzaje sit ze stali nierdzewnej, o różnych oczkach, dzięki czemu umożliwia przygotowanie zarówno idealnie klarownego soku, jak i gęsty i treściwy napój, jak: smoothie czy koktajl. Ostrza wyciskarki z łatwością poradzą sobie nawet z twardymi składnikami soku jak: marchewka, burak, pietruszka. Co więcej, urządzenie poprzez niedużą prędkość obrotowego jest ciche podczas pracy, dlatego świetnie sprawdzi się u rodzin z małymi dziećmi, zwłaszcza w otwartej kuchni połączonej z salonem. Nowoczesne modele wyciskarek posiadają również wygodny w obsłudze dotykowy panel sterowania, wskaźnik bezpiecznego zamknięcia oraz funkcję dwóch kierunków obrotów, która powoduje, że miąższ znajdujący się wewnątrz urządzenia, nie spowalnia jego obrotów. Wówczas wystarczy na chwile zmienić kierunek obrotu, a po chwili wrócić do standardowego i wyciskać sok tak jak wcześniej. Dodatkowo urządzenie posiada wygodny popychacz, którym w razie potrzeby można umieścić warzywo czy owoc głębiej w maszynie, bez narażania dłoni na poranienie.

Wielu innych ciekawych informacji dotyczących przydatnych kuchennych sprzętów AGD dowiesz się na stronie internetowej: https://znamysieodkuchni.pl/.

Świeżo wyciśnięty sok – zdrowy dodatek do diety

Małe AGD, takie jak wyciskarka wolnoobrotowa, to niezbędny sprzęt dla każdego, kto dba o swoją dietą i chce, aby była ona zdrowa i zbilansowana. Szklanka soku ze świeżo wyciśniętych owoców czy warzyw to prawdziwa bomba witaminowa, która świetnie urozmaici każdą dietę, a jednocześnie rewelacyjnie smakuje. Z wykorzystaniem wolnoobrotowej wyciskarki przygotowanie zdrowego koktajlu jest banalnie proste i szybkie w realizacji. Co więcej, domowy sok to pewność pełnowartościowego produktu, który można bezpiecznie podawać nawet najmłodszym dzieciom. Wiele gotowych soków sklepowych to źródło szkodliwego dla zdrowia cukru, sztucznych barwników i konserwantów. Przygotowując warzywno-owocowy napój samodzielnie mamy pełną świadomość, jakie składniki zawiera i że jest w pełni zdrowy i bezpieczny dla zdrowia.

Jakie soki można przygotować z pomocą urządzenia?

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, dzięki któremu można oddać się kulinarnym eksperymentom i łączyć smaki różnych spożywczych produktów. Urządzenie jest w stanie przerobić każdy rodzaj warzyw i owoców na pyszny, pełnowartościowy sok. Wyciskarka spokojnie poradzi sobie zarówno z jabłkiem i burakiem, jak i twardą marchewką. Idealnie sprawdza się do przygotowywania soków z cytrusów i owoców leśnych, a jakże typowo warzywnych, jak: sok z ogórków czy kiszonej kapusty. Doskonałym urozmaiceniem kolorowych koktajli jest dodanie do nich odrobiny, np.: natki pietruszki, trawy jęczmiennej czy świeżego szpinaku.