Klejenie taśmą na blacie
Dom i Rodzina

Wieszanie obrazów bez wiercenia w ścianie

Bardzo dobrze znamy ten przypadek jak nie z autopsji to z filmów o wierceniu dziury w ścianie. Gdzie w efekcie odpada część położonego tynku, albo po zdjęciu obrazu pozostaje nam do łatania dziura. Na szczęście są łatwiejsze sposoby.

Puste ściany co z tym zrobić

Powieszenie na ścianie pustej obrazu czy zdjęcia ukochanego psa, który musiał zostać w domu, potrafi podnieść człowieka na duchu. Wiercenie w ścianach, tym bardziej jeśli jest to pokój czy mieszkanie wynajmowane, nie zawsze jest dla nas łatwe. Często sam wynajmujący nie wyraża na to zgody. Dlatego aby móc cieszyć się dowolnie urządzonym wnętrzem trzeba sięgnąć po mniej inwazyjne metody, które pozwolą na ozdobienie pomieszczenia.

Taśma dwustronna 3M VHB

Najłatwiejszym sposobem i do tego bardzo szybkim jest zamontowanie obrazu czy ozdoby na ścianie przy użyciu taśmy dwustronnej na przykład 3M VHB. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, gdyż klej zastosowany na tej taśmie jest akrylowy. Jego parametry oraz wytrzymałość pozwalają na mocowanie ze sobą powierzchni o różnych strukturach.

Jak przygotować powierzchnie do klejenia

Jeśli powierzchnia na którą chcemy przykleić taśmę jest czysta możemy przystępować do klejenia od razu. Jednak polecam przynajmniej odkurzyć ją wilgotną ściereczką tak aby była ona pozbawiona paprochów oraz resztek innego kleju. Przyklejają się one do taśmy i ograniczają powierzchnię czepną. Taśma 3M VHB dostępna na https://www1.grupappmsa.pl/ pozwala na klejenie różnego rodzaju powierzchni z tworzyw sztucznych, szkła czy metalu. To daje nam duże możliwości w ozdabianiu mieszkania.

Praktyczne zastosowanie taśmy dwustronnej

Za pomocą tej taśmy możemy przykleić obrazek na ścianie, antyramę czy plakat. Jednak to nie jedyne zastosowanie. Można z powodzeniem wykorzystać to też w praktycznej części domu. Łatwo i szybko można przykleić odpadające haczyki na ściereczki kuchenne czy na ręczniki w łazience. Uporządkowanie takich drobnych rzeczy wydaje się błahostką, ale ma duże znaczenie dla naszego poczucia estetyki i porządku. Dlatego taśma dwustronna o dobrych parametrach przyda się w każdym domu.

Zaletą takiej taśmy jest też to, że po odklejeniu nie pozostawia praktycznie śladu. Nie wymagający specjalistycznego sprzętu montaż taśmy dwustronnej 3MVHB sprawia, że jest to łatwy sposób na szybką transformację wnętrza czy naprawę drobnych usterek. Mocny klej zastosowany w tym produkcie nadaje się do stosowania na różnych powierzchniach i skutecznego łączenia ich ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.