nauka
Nauka Rozwój

W jaki sposób internet umożliwia naukę na odległość

Nauka w dzisiejszych czasach jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Wystarczy sięgnąć do odpowiednich źródeł, by skończyć studia wyższe, korzystając z własnego komputera.

Nauka dostępna dla wszystkich

Przełamywanie barier językowych jest kluczowe w edukacji. Już dziś możesz zostać studentem dowolnej uczelni na świecie, uczęszczając na kursy e-learningowe, które możesz odbyć w zaciszu własnego domu.

E-learning

Już coraz rzadziej używa się tego terminu, który był popularny kilka lat temu, gdy internet stał się normą w większości szkół oraz uczelni wyższych. To nauczanie oparte na działaniach przy pomocy komputerów, tabletów, smartfonów oraz oczywiście sieci. E-learning jest elementem edukacji która pozwala na ukończenie kursów, a nawet studiów bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak to możliwe? Materiały oraz wykłady dostępne w internecie można wykorzystać wtedy, gdy ma się ochotę, w dowolnym czasie, a komunikacja między wykładowcami i studentami nie sprawia żadnych problemów. To indywidualne nauczanie, z tą różnicą, że nie masz fizycznego kontaktu ani ze swoim nauczycielem, ani z kolegami z klasy.

Distance learning

To odłam e-learningu, gdzie koncepcja komunikacji interpersonalnej zostaje zamieniona na taką, do której używa się informacyjnych kanałów komunikacji. Tu student decyduje o stronie merytorycznej swojej edukacji, jednak nauczyciel nadal motywuje go do aktywności na tym polu.

W jaki sposób wykorzystać potencjał e-learningu?

Po prostu… Uczyć się! Aby skończyć kurs na wymarzonej uczelni, warto doskonale opanować język angielski. Być może podstawy już masz, ale obawiasz się, że to za mało? Doszkól się za pomocą kursu lub korepetycji z prawdziwym native speakerem, z którym spotkasz się na komunikatorze. To również pewien rodzaj e-learningu. Na pewno zdajesz sobie sprawę, ile ścieżek edukacji stanie przed tobą otworem, jeśli doskonale opanujesz język angielski?

Kursy takie prowadzą między innymi Open University w Anglii i najbardziej prestiżowe uczelnie w Stanach Zjednoczonych: Harvard, Stanford i pozostałe. Zdziwiony? W XXI wieku nie powinno robić to na nikim wrażenia.

Źródło: www.alfadirect.pl

One thought on “W jaki sposób internet umożliwia naukę na odległość

  1. Maria pisze:

    Języka obcego najlepiej uczyć się na urlopie. Kursy również dają bardzo dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.