Noorodek śpi ojcu na torsie przykryty kocykiem
Dom i Rodzina

Top 5 pomysłów na prezent dla noworodka, które spodobają się jego rodzicom

Wybierając się w pierwsze odwiedziny do nowo narodzonego dziecka i jego rodziców, warto przygotować jakiś upominek. Klasyczny zestaw wyprawki zawierający śpioszki, czy kaftanik i czapeczkę to elementy, które przydadzą się na już. Zawsze też istnieje ryzyko, że dziecko jest duże i rozmiar 0+ nie będzie na niego pasował. Jeśli chcesz podarować udany prezent, to dziś przedstawimy Ci top 5pomysłów na prezent dla noworodka, które spodobają się jego rodzicom.

Top 1: Szumiąca przytulanka

Bardzo dobrym pomysłem na prezent jest szumiąca przytulanka. Miś-Szumiś zapewni dziecku spokojniejszy sen. Można ustawić różne poziomy wibracji, a nawet odgłos bicia serca, czy szumu fal. Wszystkie dźwięki, które mogą uspokoić dziecko zawarte są w jednej przytulance. Można ją zawiesić na łóżeczku albo ramie wózka. Sprawdzi się obok kołyski albo nawet w czasie podróży. Zdecydowanie z takiego prezentu rodzice będą zadowoleni, gdyż pozwoli im szybciej uśpić dziecko albo przynajmniej zapewnić mu dłuższy i lepszy sen, gdyż dźwięk Szumisia zdecydowanie uspokaja malucha. Takie misie znajdziecie wśród artykułów dla niemowląt, a dokładnie uspokajaczy i usypiaczy w sklepie internetowym.

Top 2: Książeczka sensoryczna

Druga propozycja to książeczka sensoryczna. Nie musi być w niej nawet treści, choć oczywiście i taką można wybrać, ponieważ można czytać dziecku już od pierwszych miesięcy życia. Jednak największą zaletą książeczki sensorycznej są elementy wypukłe, szeleszczące. Dziecko może poznawać kolory, kształty i faktury. Dzięki książeczce sensorycznej odbiera świat wszystkimi zmysłami. Jednocześnie nie jest to „agresywna” zabawka interaktywna. Takie prezenty mogą być irytujące dla rodziców, a do tego powodują przebodźcowanie, bo zarówno kolory, jak i dźwięki są często zbyt intensywne. Zatem jeśli już chcesz wybrać zabawkę dla nowo narodzonego dziecka, to sięgnij po książeczkę sensoryczną zamiast świecącej i grającej maty z zawieszoną karuzelką, itp.

Top 3: Elektroniczna niania z kamerą

Naszym trzecim pomysłem jest elektroniczna niania. Pierwsze miesiące są szczególnie trudne dla młodych rodziców. Dziecko często się budzi, gdyż jego żołądek jest na tyle mały, że musi bardzo często zaspokajać głód. Zapada w krótki sen trwający maksymalnie dwie godziny. Jest to zupełnie normalne, jednak bardzo wyczerpujące dla rodziców. Z czasem czas czuwania i spania się zmienia, jednak zawsze trzeba mieć malucha na oku i tu świetnie się sprawdza elektroniczna niania z kamerą. Samo monitorowanie oddechu czy płaczu dziecka nie wystarcza, bo gdy dziecko staje się bardziej ruchliwe, to warto mieć na nie podgląd. Taki prezent na pewno bardzo ucieszy rodziców i im się przyda.

Top 4: Łóżeczko turystyczne

Artykuły dla niemowląt to także akcesoria podróżne. Warto zatem w prezencie podarować łóżeczko turystyczne. Taki prezent na pewno zostanie doceniony przez rodziców. Wybierając się na wakacje z maluchem nie będą musieli pytać, czy w hotelu jest dostępne łóżeczko dla dziecka, bo zabiorą je ze sobą. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca w bagażniku i co ważne można bardzo szybko i łatwo je rozłożyć. W domu łóżeczko turystyczne może służyć jako rodzaj kojca z zabawkami. Można też wstawić je w mieszkaniu dziadków, jeśli dziecko od czasu do czasu u nich nocuje. Zatem możliwości wykorzystania łóżeczka turystycznego jest wiele. Posłuży też na dłuższy czas.

Top 5: Zaproszenie do SPA i przejęcie opieki nad dzieckiem

Ostatni pomysł na prezent jest nietypowy i oryginalny. Jest to prezent zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Mianowicie możesz podarować świeżo upieczonym rodzicom zaproszenie na dzień w SPA i zaproponować, że w tym czasie zajmiesz się ich dzieckiem. Na pewno rodzice będą zachwyceni możliwością oderwania się na chwilę od rodzicielskich obowiązków, bo choć cieszą się z nowej roli i chcą otoczyć dziecko jak najlepszą opieką, to jednak czasem chcą mieć też chwilę tylko dla siebie i jest to całkowicie zrozumiałe. Taki prezent może być prawdziwym hitem. Warto wybrać voucher, który można wykorzystać w dłuższym odstępie czasu, gdyż zapewne w pierwszych miesiącach rodzice będą chcieli poświęcić dziecku większość swojej uwagi.