Biały duzy talerz na którym leży ciasto
Dom i Rodzina

Talerze – uzupełnij swoją zastawę o rzeczy niezbędne!

Pasję do gotowania możemy realizować również poprzez piękne podawanie przygotowanych wcześniej posiłków. Do tego jednak potrzebujemy odpowiedniej zastawy. Talerze, misy i miski – co powinno się znaleźć w kuchni i jadalni, by móc pięknie eksponować swoje posiłki i zachwycać nimi wszystkich gości?

Ozdobne talerze – na ciasto i nie tylko

Żyjemy w czasach, w których kupowane przekąski słone przestały być jednym posiłkiem podczas spotkania z przyjaciółmi. Coraz chętniej przygotowujemy sami wyszukane przystawki, które najpiękniej prezentują się na odpowiednich naczyniach. Zdobione talerze lub miski, które przystają do stylu Twojego mieszkania – to jest dokładnie to, czego potrzebujesz w takiej sytuacji.

Jeśli kochasz połączenia winogron z różnymi gatunkami serów lub przygotowujesz mini tortille na wieczorny seans filmowy – talerze do przekąsek będą doskonałym dodatkiem w kuchni. Ułożysz na nich jedzenie tak, by prezentowało się jeszcze piękniej. A trzeba pamiętać, że walory estetyczne również mają ogromne znaczenie!

Warto wspomnieć również o sushi. Trudno o jego ładne podanie na zwykłym talerzu. Jednak na kwadratowym, płaskim i czarnym kamionkowym talerzu kolorowe kawałki będą wyglądać dużo bardziej zachęcająco i trzymać się stylu.

Ozdobne talerze mogą posłużyć również przy deserach. Jeśli nie masz odpowiedniej patery, taki talerz posłuży Ci jako naczynie do podania ciast. Taras, piękne stoły i fotele ogrodowe i jedzenie słodkości w pięknych warunkach. Brzmi dobrze?

Misy i miski – sałatki i przystawki jak w najlepszych restauracjach

Wybór mis i misek jest tak duży, że nie musimy bazować jedynie na najprostszych i klasycznych naczyniach. Pamiętaj, że misy i miski również mogą być uzupełnieniem stylu, który prezentuje Twoja kuchnia lub jadalnia. Możesz zdecydować się na drewniane misy i miski, jeśli cenisz sobie styl eklektyczny. Mogą być również kamionkowe, szklane lub gliniane, jeśli to styl skandynawski. Wszystko zależy od tego, jaki efekt wizualny chcesz uzyskać.

Talerze, misy, miski – jak uzyskać efekt restauracyjnej zastawy w swojej jadalni?

Czasem wystarczy szczypta zaangażowania i kreatywności, by stół w jadalni zyskał zupełnie nowe oblicze. Nie musisz podążać za nudną jednolitością. Bez obaw możesz łączyć dostępne materiały lub po prostu decydować się na te mniej popularne. Podanie zupy w kamionkowych, zdobionych miskach z pewnością wywrze na gościach pozytywne wrażenie. Zwłaszcza, jeśli owe miski będą stały na stylowych talerzach. Baw się przy tym kolorami, łącz również wzory. Pamiętaj, że ważne są takie detale jak sztućce i szklanki. Jedzenie podawaj na talerzach, których wygląd jest spójny z tym, co stoi na stole. Podobnie desery. Wykorzystuj siłę zdobionych i stylizowanych naczyń, by uzyskać zamierzony efekt.

Może się okazać, że tego typu zastawa zupełnie odmieni Twoją jadalnię. Warto zerknąć na naczynia tego typu, bo są nie tylko praktycznym dodatkiem w kuchni, ale również jej ozdobą. Piękne talerze, misy i miski, wykorzystane w odpowiedni sposób mogą sprawić, że posiłek, który przygotowaliśmy, stanie się jeszcze smaczniejszy.