Kobieta z przefarbowanymi włosami na szwedzki blond
Rozwój

Szwedzki blond – najmodniejszy kolor tej jesieni

Trendy w koloryzacji zmieniają się tak szybko jak kolekcje odzieżowe. O ile jeszcze zeszłej jesieni na topie były ciemniejsze fryzury, o tyle w tym prym wiodą włosy blond. Szczególnie dużą popularnością cieszy się odcień tzw. szwedzkiego blondu. Jak on wygląda i komu pasuje? Dowiedz się, jak zafarbować włosy na szwedzki blond.

Jaki to kolor szwedzki blond?

Szwedzki blond należy do jasnych odcienie utrzymanych w chłodnej tonacji. To, co go charakteryzuje to brak niebieskiej poświaty. Sprawia to, że szwedzki blond na włosach prezentuje się bardzo elegancko, a zarazem też dodaje wyglądowi nieco pazura i drapieżności. Jest to więc kolor uniwersalny, który sprawdzi się na głowie bizneswoman, a także niepokornej artystki.

Szwedzki blond jest kolorem, który nawiązuje do koloru włosów pierwszych mieszkańców Szwecji. Oznacza to, że jest bardzo jasny, niemalże biały. Nie należy jednak obawiać się farb do włosów w tym kolorze – wyglądają one niezwykle naturalnie. Dobrze prezentują się nałożone solo, a także uzupełnione srebrnymi refleksami.

Komu pasuje kolor swedish blond?

Na perfumeria.pl/collections/pielegnacja-wlosy-farby-do-wlosow/producent-schwarzkopf farbę Schwarzkopf swedish blond powinny odszukać przede wszystkim panie o chłodnym typie urody – z bladą cerą i niebieskimi lub zielonymi oczami. To właśnie one będą najlepiej prezentować się w szwedzkim blondzie. Nie korzystnie ten kolor może się natomiast prezentować w połączeniu z ciepłym typem urody, przy niedoskonałościach cery, trądziku i innych widocznych zmianach. Jasne i chłodne blondy podkreślają bowiem problemy skórne, podobnie jak jej zaczerwienienia.

Na jakich włosach najlepiej wygląda szwedzki blond?

Włosy na kolor szwedzkiego blondu można farbować nie zależnie od ich długości. Odcień ten dobrze wygląda przy krótkiej czuprynie, włosach o długości do ramion i dłuższych. Decydując się na swedish blond najlepiej postawić na luźniejsze fryzury, a nawet na tzw. artystyczny nieład. Szwedzki blond zaprezentuje się w pełnej krasie przy rozpuszczonych prostych pasmach, delikatnych falach, niedbałych warkoczach.

Jak zafarbować włosy na swedish blond?

Odcień swedish blond jest jednym z trudniejszych do uzyskania. Z racji tego, że jest on bardzo jasny, to nie wyjdzie na ciemnych czuprynach. Problem z jego uzyskaniem mogą mieć nawet ciemniejsze blondynki. To, dlatego u większości osób konieczne jest zastosowanie rozjaśniacza. W przypadku ciemnych kosmyków najprawdopodobniej rozjaśniacz będzie trzeba nałożyć kilka razy, co może negatywnie wpłynąć na kondycję włosa.

Cały proces rozjaśniania i farbowania na swedish blond, należy więc przeprowadzać z użyciem wysokiej jakości kosmetyków i z dużą uwagą. Ważne jest również, aby zapewnić kosmykom odpowiednią pielęgnację po farbowaniu. Tą zagwarantują szampony, odżywki i maski do włosów farbowanych oraz blond.