Dzieci trzymają w dłoniach zdjęcia swoich zmarłych rodziców
Rozwój

Szlachetna misja Fundacji Dorastaj z Nami

Artykuł partnera.

Misją naszych bohaterów było służenie Polsce i Polakom, dlatego misją Fundacji Dorastaj z Nami jest pomoc dzieciom tych, którzy stracili życie na służbie.

Fundacja Dorastaj z Nami świadczy pomoc dzieciom wielokierunkowo. Osierocone dziecko może liczyć na wszelkie wsparcie materialne w zakresie edukacji np. opłata za studia, korepetycje czy zajęcia pozalekcyjne. Bardzo ważnym elementem pomocowym jest wsparcie psychologiczne, świadczone i opłacane przez fundację. Celem statutowym fundacji dla dzieci mundurowych jest także ich aktywizacja i integracja. Są to w większości organizowane przez fundację obozy, czy zawody sportowe integrujące całe rodziny.

Komu pomaga Fundacja Dorastaj z Nami

Fundacja Dorastaj z Nami pomaga dzieciom i młodzieży do 25 roku życia, których jeden z rodziców lub oboje rodzice zginęli podczas pełnienia obowiązków służbowych. Na pomoc fundacji mogą liczyć także dzieci, których rodzice doznali znacznego uszczerbku na zdrowiu i nie mogą nadal pracować. To dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników górskich czy wodnych a także pracowników służb medycznych. Ci ostatni mierzyli się ze skutkami pandemii COVID-19, która jeszcze zbiera śmiertelne żniwo. Podczas apogeum choroby, to lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni byli na pierwszej linii „frontu” i niejednokrotnie ich poświęcenie w służbie innym kończyło się zachorowaniem i tragicznymi skutkami choroby. Fundacja Dorastaj z Nami dostrzegła problem tej ostatniej grupy społecznej, która także pełni służbę ludzkości.

Wpłacając datek pomagasz dzieciom bohaterów?

Fundacja Dorastaj z Nami na swojej stronie internetowej podaje numer konta, na który można wpłacić jednorazową pomoc finansową. Można także zadeklarować długotrwała pomoc dzieciom, przez przystąpienie do programu „Zawsze Wierni”. To cykliczne, comiesięczne wpłaty, zadeklarowane poprzez polecenie zapłaty. Każdy “Zawsze Wierny” może liczyć na odznakę i publikatory, które Fundacja Dorastaj z Nami dwa razy do roku przesyła swoim darczyńcom.