nauka

Szkoła językowa: lepiej wybrać zajęcia grupowe czy indywidualne?

Jeśli planujesz naukę angielskiego lub innego w szkole językowej, zapewne zastanawiasz się, która opcja będzie dla Ciebie lepsza. W tym artykule podpowiadamy, czy lepiej zdecydować się na zajęcia grupowe, czy indywidualne.

Obecnie istnieje tyle możliwości rozwoju, że niektórzy mają problem z podjęciem decyzji o tym, co będzie dla nich najlepsze. W efekcie, zamiast zacząć stopniowo podwyższać swoje umiejętności, wypróbowują kolejne metody nauki lub nigdy jej nie zaczynają. Nie idź w tym kierunku. Znajomość języków jest bardzo przydatną i cenioną umiejętnością, która pozwala zdobyć lepszą pracę, odbywać zagraniczne podróże i osiągać sukcesy w nauce, a może nawet stanie się Twoją pasją na całe życie?

Dlaczego nauka w szkole językowej?

Szkoły językowe dają uczniom ogromny komfort i możliwości rozwoju. Dzięki regularnym zajęciom z lektorem uczniowie utrzymują ciągłość nauki, mogą zadawać pytania i konsultować trudne tematy. Ponadto doświadczeni lektorzy układają plan dostosowany do potrzeb i oczekiwań grupy lub pojedynczego ucznia, dlatego utrzymujesz wysoki poziom motywacji i nie musisz się martwić, czy zaczynasz naukę od odpowiedniego tematu lub czy nie pomijasz ważnego zagadnienia.

Bez względu na to, jakie są Twoje oczekiwania — np. kurs angielskiego od podstaw lub dla zaawansowanych — za każdym razem możesz liczyć na wsparcie nauczyciela, możliwość przeprowadzenia rozmówek i na to, że ktoś na bieżąco poprawi błędy, które są przecież zupełnie normalnym elementem nauki.

Zajęcia indywidualne i grupowe — wady i zalety

Szkoły językowe oferują zazwyczaj zajęcia grupowe lub indywidualne — do wyboru. Na które lepiej się zdecydować? Każdy wybór ma swoje wady i zalety.

Zajęcia grupowe są zazwyczaj nieco tańsze, a ponadto dają możliwość prowadzenia rozmówek i grupowego wykonywania ćwiczeń, dzięki czemu zajęcia są ciekawe i dynamiczne. Mamy też możliwość uczenia się na cudzych błędach, a dodatkowo na wiele osób obecność grupy działa bardzo motywująco. Dodatkowo takie zajęcia to nie tylko nauka angielskiego (lub innego języka), ale też możliwość, by nawiązać nowe znajomości!

Zajęcia indywidualne zwykle są droższe, ale dają dużo większą swobodę w doborze materiału, który interesuje ucznia i w dopasowaniu terminów zajęć. Umożliwiają pracę we własnym tempie i gwarantują, że uwaga lektora będzie w 100% skupiona na Tobie. To idealny sposób zarówno na naukę od podstaw, jak i pojedyncze korepetycje z angielskiego czy powtórkę przed egzaminem językowym. Zajęcia indywidualne są też dobrym wyborem dla osób, na które obecność grupy działa stresująco lub onieśmielająco.

A może kurs angielskiego online?

Kursy lub korepetycje z angielskiego (i każdego innego języka) mogą być także prowadzone przez internet. Coraz więcej osób korzysta z tej możliwości, bo zajęcia online mają wiele zalet. Przede wszystkim możesz oszczędzić czas, który spędziłbyś na dojazdach, a ponadto możesz przebywać w dowolnym miejscu na świecie — w zaciszu własnego domu lub nawet na drugim końcu świata. Do lekcji języka obcego na Skypie wystarczy dostęp do internetu.

Z takiej możliwości chętnie korzystają osoby, które często przebywają poza miejscem zamieszkania, np. z powodu wyjazdów służbowych, ale też osoby, które cenią komfort zdalnej nauki lub mają mocno wypełniony grafik — np. studenci. Lekcje online mogą odbywać się o dowolnej godzinie, o ile odpowiada ona lektorowi i uczniowi.

Moose — szkoła języka angielskiego w Katowicach warta uwagi

Jedną z najpopularniejszych placówek w Polsce jest Moose, czyli szkoła języka angielskiego w Katowicach i kilkudziesięciu innych miastach. Wieloletnie doświadczenie zaowocowało specjalnym podejściem do nauczania. Moose skupia się na zajęciach indywidualnych, obserwując ich wyższą skuteczność. Każdorazowo program nauczania jest tworzony w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania klienta — mogą to być lekcje z podstawowych zwrotów w wybranym języku obcym lub poznawanie fachowego, branżowego słownictwa. Zajęcia mogą odbywać się w tradycyjny sposób (w sali zajęciowej), w domu ucznia lub online. Wybór zawsze należy do klienta, dzięki czemu każdy może uczyć się w taki sposób, jaki jest dla niego najlepszy.