Kobieta w kurtce zimowej
Dom i Rodzina

Stylowe kurtki damskie na chłodne miesiące

Wybór kurtek zimowych dla pań potrafi przyprawić o zawrót głowy. Różne fasony, kolory, dodatki i stylistyka pozwalają skomponować swoją wymarzoną stylizację na zimę. Jakie kurtki można znaleźć w sklepach? Czy parka sprawdza się w chłodne miesiące? Jak wyodrębnić zalety swojej figury w tak obszernej kurtce?

Komfort i gustowność – czy da się to połączyć?

Wiele osób nie wierzy w to, że można połączyć aspekty estetyczne i wygodę w modzie. Okazuje się jednak, że w przypadku kurtek zimowych wręcz trzeba wziąć pod uwagę obie kwestie. Ubranie, które współgra z gustem danej osoby jest podstawą dobrego samopoczucia i pewności siebie, a komfort noszenia wpływa na przebieg dnia. Nie ma w tych stwierdzeniach przesady, bowiem trudno wyobrazić sobie mroźny dzień bez kurtki, która chroni przed minusową temperaturą powietrza. Na szczęście, kurtki zimowe damskie posiadają tak sporą ofertę, że każda z pań może wybrać coś dla siebie. Jednym z częściej wybieranych ubrań wierzchnich na zimę są parki z futerkiem. Uniwersalna i wygodna kurtka z dodatkowym ociepleniem zdecydowanie zdaje egzamin w chłodne miesiące. Kolejnymi popularnymi wyborami są wszelkiego rodzaju kurtki sportowe z ortalionu lub pikowane. Dzięki nim można stworzyć niezobowiązujący charakter stylizacji – na luzie i wygodnie, jednak nadal trendy.

Czarna kurtka na zime

A co z podkreślaniem figury w zimowych kurtkach?

Przy wyborze kurtek zimowych dla pań można często spotkać się z zarzutem, że ubrania te maskują zalety figury i sprawiają, że staje się ona bezkształtna. Ze względu na spore ocieplenie kurtek i funkcje ogrzewające trudno zaprzeczyć, że są znacznie bardziej obszerne niż np. bluzy na wiosnę. Warto jednak zauważyć, że większość kurtek damskich jest taliowana, posiada ściągacze lub paski, dzięki którym można regulować przyległość materiału do ciała. Takie drobne dodatki pozwalają eksperymentować z wrażeniem optycznym i poczuć się lepiej w zimowej stylizacji. Jak widać, kurtki zimowe damskie są dostosowane do wymagań kobiet – nawet tych z pozoru błahych.

Długa czarna kurtka zimowa