Grupa ludzi robiąca notatki
Nauka

Studia magisterskie – czy warto kontynuować naukę?

Coraz więcej ludzi decyduje się na dalszą edukację po obronie licencjatu lub zdobyciu tytułu inżyniera. Posiadanie dyplomu z powrotem zyskało na znaczeniu i jest pożądane przez młodzież głodną sukcesu. Dlaczego zdecydowanie się na taki krok może być korzystniejsze od rozpoczęcia pracy na pełen etat zaraz po ukończeniu I stopnia? Oto zalety podjęcia studiów magisterskich oraz związane z tym plusy w późniejszym poszukiwaniu zatrudnienia.

Solidne podstawy teoretyczne i praktyczne

Bez względu na wybór kierunku, pierwsze trzy lata studiów mają przygotować studenta do wykonywania zawodu w stopniu podstawowym. Przekazywane są tutaj głównie informacje teoretyczne, szczególnie na uczelniach państwowych. Obecnie pracodawcy poszukują osób, które bardzo dobrze znają się na danej branży, potrafią działać szybko i skutecznie. Aby spełnić te wymagania, trzeba nabyć również doświadczenia praktycznego i zaznajomić się z bardziej dopracowanymi i sprecyzowanymi danymi. Studia magisterskie pozwalają w pełni zagłębić się w specyfikę wybranego kierunku. Grupa Uczelni Vistula w układaniu listy i charakteru przedmiotów kładzie duży nacisk na zajęcia praktyczne na stopniu II. Zatrudniona karda składa się z wykładowców, którzy są czynni w swoim zawodzie oraz posiadają rzetelną, świeżą wiedzę na dany temat. Tak naprawdę w Vistuli już od pierwszego roku studiów edukacja polega na połączeniu przydatnej teorii i praktyki, a nie tylko przyswajaniu ogólnych wiadomości. Dodatkowo wiele firm i korporacji współpracuje z daną uczelnią, także dostanie się na praktyki czy staż wcale nie jest kłopotliwe.

Zwiększenie szans na rynku pracy

Przez chwilę panowało przekonanie, że doświadczenia w zawodzie jest ważniejsze niż kontynuowanie studiów. Nic bardziej mylnego! Obecnie można łączyć pracę ze studiami. Grafiki są elastyczne, a pracodawcom zależy na tym, by pracownik zdobył tytuły i poszerzał swoją wiedzę. Przykładowo, uczelnie skupione we wspomnianej wyżej grupie Vistula, oferują zajęcia w trybie zaocznym, co pozwala na pełną dyspozycyjność w tygodniu. Istnieje również wiele miejsc pracy, które chcą przyjąć tylko osoby ze statusem ucznia/studenta. Nie trzeba zatem martwić się, że studia w jakikolwiek sposób ograniczają szansę na nabywanie doświadczenia w trakcie dalszego kształcenia. Należy zaznaczyć, że pozycja „edukacja” w życiorysie jest bardzo istotna i wpływa na decyzję o zatrudnieniu. Kandydaci z tytułem magistra bądź magistra inżyniera mogą liczyć na atrakcyjniejszą ofertę dotyczącą posady oraz wyższe zarobki.

Ukończenie studiów magisterskich świadczy o wytrwałości, zaangażowaniu, chęci rozwoju i wiedzy danej osoby. Dla pracodawcy jest to znak, że warto dalej inwestować w takiego pracownika. Już na wstępie posiada on wiadomości (w stopniu rozszerzonym) niezbędne do wykonywania danego zawodu. To oszczędność czasu i pieniędzy dla przyszłego szefa i dobra baza na doszkalanie się w postaci kursów, delegacji i konferencji na wyższym poziomie. Dlatego wniosek może być tylko jeden – warto zapisać się na II stopień i kontynuować naukę na studiach magisterskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.