Statuetka okolicznościowa
Rozwój

Statuetki okolicznościowe na każdą okazje

Szukacie pomysłu na uświetnienie ważnej okazji lub wydarzenia biznesowego albo sportowego? Statuetki okolicznościowe będą zatem strzałem w dziesiątkę.

Statuetki okolicznościowe są doskonałym sposobem na uhonorowanie danej osoby lub drużyny za osiągnięcia sportowe czy naukowe. Mogą również być wręczane za zasługi czy jako pamiątka ważnego wydarzenia lub rocznicy. Zastosowań jest naprawdę wiele, ogranicza nas tylko nasza kreatywność.

Puchary i trofea sportowe

Bez względu czy mówimy o zawodach szkolnych, miejskich, ogólnopolskich czy nawet randze międzynarodowej najlepsze drużyny honoruje się medalami. Często dodatkiem do nich są statuetki okolicznościowe, na których widnieje informacja o dacie i miejscu rozgrywania zawodów. Statuetka zaprojektowana pod dane zawody, nawiązująca wyglądem do regionu ich rozgrywania lub do ich historii bez wątpienia zwróci uwagę osoby która ją otrzyma jak również innych obserwatorów. Będzie doskonałą pamiątką i znakiem charakterystycznym, dzięki któremu dane zawody zapadną sportowcom w pamięci.

Statuetka okolicznościowa – prezent

Statuetki okolicznościowe są również bardzo ciekawym prezentem na wiele okazji. W ostatnich latach popularne staje się na przykład dawanie Oscarów Rodzicom Pary Młodej podczas wesela. Jest to bez wątpienia wyjątkowy prezent, a statuetka Oscara wygląda wyjątkowo postawiona na kominku czy kredensie.

Statuetki okolicznościowe można również wręczyć parze na rocznicę ślubu, czy na okrągłe urodziny.

Ciekawym pomysłem są zabawne statuetki okolicznościowe dawane na osiemnaste urodziny. Mogą one mieć nietypowy kształt. Może on być zabawny, lub nawiązywać do dotychczasowego życia czy zainteresowań osoby wchodzącej właśnie w dorosłość.

Statuetki okolicznościowe jako nagrody

Wiele firm wręcza statuetki okolicznościowe swoim pracownikom np. z okazji jubileuszu pracy w firmie. Jest to bardzo ciekawa forma docenienia pracownika jako dodatek do nagrody finansowej. Jeśli pracownik pracuje w firmie od lat i jest z nią związany emocjonalnie bez wątpienia doceni taki wyjątkowy prezent. To samo tyczy się np. pracowników odchodzących na emeryturę. Będzie to dla nich doskonała pamiątka po latach spędzonych w firmie.

Firmy często organizują również różnego rodzaju konkursy czy plebiscyty. Na statuetkach okolicznościowych można wygrawerować informację o zwycięstwie i wręczyć ją na uroczystej gali lub na forum całej firmy.