Środki czystości

Środki czystości, które warto, a które trzeba mieć w domu?

Utrzymanie czystości w domu zwłaszcza gdy przebywają w nim male dzieci lub zwierzęta może stanowić spore wyzwanie. Bez odpowiednio dobranych środków czystości zaprowadzenie porządku w mieszkaniu będzie dużo trudniejsze. Poniżej podpowiemy zatem jakie środki czystości najlepiej wybrać.

Najlepiej na początku sprzątania, przygotować sobie na początku listę produktów, które są niezbędne w każdym gospodarstwie domowym, a wszystko po to, aby ułatwić sobie życie. Sprzątanie mieszkania to jedna z czynności, które regularnie wykonuje się praktyczne w każdym domu, aby utrzymać porządek w mieszkaniu. Aby zapanować nad sprzątaniem mieszkania przy wielu innych obowiązkach, trzeba ułożyć sobie plan. Jest kilka rzeczy, o których sprzątania domu nie powinno się zapomnieć. Regularnie raz w tygodniu minimum odkurzamy i myjemy podłogi, najlepiej zrobić to w weekend. Wcześniej przed włączeniem do pracy odkurzacza warto przetrzeć kurze, można w tym celu użyć puszystej szczotki, lub preparatu przeciw kurzowi w sprayu i ręcznika papierowego, aby zetrzeć mokrą warstwę. Jeśli o zamiatanie chodzi, to powinno się robić to na bieżąco – raczej zawsze, kiedy coś się rozsypie czy jest potrzeba pozamiatania.

Sprzątnie łazienki

Jeśli zaczynamy sprzątanie w łazience, to może się nam przydać preparat do czyszczenia luster, płyn do mycia powierzchni w łazienkach oraz fug, a jeśli mamy prysznic, to płyn do mycia kabin prysznicowych.

W toalecie warto stosować kostki, które na bieżąco dbają o to, aby się gromadził się osad. Toaletę myjemy żelem lub mleczkiem do mycia toalety i dokładnie szorujemy szczotką do WC.

Fajnym rozwiązaniem są, chusteczki do sprzątania toalety już nasączone specjalnym preparatem myjącym, ale oczywiście dobrze poradzi sobie z brudem, zwykły płyn i ręcznik papierowy.

W domu warto mieć, małą zmiotkę oraz miotle na długim kiju, aby nie musieć się schylać, przy każdym omiataniu podłogi. Do mycia podłóg wystarczy uniwersalny płyn do mycia podłóg oraz wiadro z mopem. Jeśli mowa o sprzątaniu łazienki, to nie zapominajmy o samym praniu. Co z tego, że łazienka będzie lśnić czystością, jak na podłodze będą rosnąć góry prania. W każdej łazience powinien być proszek do prania lub obecnie bardzo popularne na rynku, kapsułki do prania.

Jak sprzątać z głową?

W salonie przyda się, pianka lub spray do czyszczenia ekranów oraz odpowiednia szmatka, ale może być również ręcznik papierowy. Meble czyścimy sprayem, który zapewni także ochronę przed kurzem. Zależy, z czego wykonany jest zestaw wypoczynkowy, czasem wystarczy zwykła szmatka z woda i płynem, ale jeśli mamy do czynienia z innym materiałem, to w razie jakiejś kryzysowej sytuacji, miejmy w zapasie płyn do mycia tapicerek.

W kuchni starajmy się utrzymywać porządek na bieżąco, ponieważ czyste powierzchnie kuchenne pozwalają na przygotowywanie posiłków w warunkach higienicznych, więc jest to dość istotna sprawa, zwłaszcza, jeśli mamy w domu dzieci. W kuchni na pewno będziemy korzystać często z mleczka do czyszczenia powierzchni kuchennych lub sprayu do czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni, przyda się też mleczko do czyszczenia piekarnika. W kuchni niezbędny będzie także odkamieniacz, gumowe rękawice, płyn do mycia naczyń, gąbki do zmywania, rękawice gumowe i soda kaustyczna.