Insporację modowe.
Rozwój

Skąd czerpać inspiracje dotyczące stylu i mody?

Znalezienie własnego stylu nie jest proste. W dobie Internetu warto szukać inspiracji na portalach społecznościowych jak i na stronach modowych. Nie należy jednak zapominać o tradycyjnych czasopismach, które są skarbnicą wiedzy na temat aktualnych trendów. Podczas zakupów warto wybierać ponadczasowe, wysokiej jakości elementy garderoby, które będą nas cieszyć przez wiele sezonów.

Portale społecznościowe

W poszukiwaniu inspiracji warto zacząć od portali społecznościowych. Polubienie i obserwowanie profili, które mają wiele obserwujących pozwoli nam na wyrobienie własnego stylu. Na tego typu profilach można często spotkać wskazówki w jaki sposób łączyć różne elementy garderoby. Dzięki temu dużo prościej będzie nam wybrać pasujące do siebie elementy. Dodatkowo możliwość interakcji z innymi użytkownikami w komentarzach daje możliwość dyskusji i poznania opinii innych osób.

Strony internetowe producentów ubrań

Doskonałym źródłem inspiracji są również strony internetowe producentów ubrań. Dla przykładu można tutaj podać np. markę Big Star. Jest to polska firma z Kalisza, która oferuje wysokiej jakości ubrania. Pierwotnie zaczynała ona od produkcji jeansów, jednak obecnie w ofercie można znaleźć praktycznie wszystkie elementy garderoby zarówno damskiej jak i męskiej. Na stronach producentów, często można znaleźć gotowe stylizacje dzięki czemu w prosty sposób możemy zamówić wszystko przez sklepy internetowe, lub udać się do salonu i wybrać interesujący nas zestaw.

Blogi modowe

W sieci można znaleźć wiele blogów modowych, które mogą zainspirować nas do wyrobienia własnego stylu ubioru. Blogerzy często współpracują z różnymi markami, dzięki czemu na ich stronach znajdziemy dokładne opisy poszczególnych elementów garderoby. Wielu producentów decyduje się obecnie na współpracę z blogerami i tworzenie wspólnych linii ubrań.

Czasopisma modowe

Przy wyborze własnego stylu nie należy zapominać o czasopismach modowych. Znajdziemy w nich ubrania z całego świata od najbardziej znanych projektantów. Dzięki poznaniu aktualnych trendów, prościej będzie wybrać nam ubrania i dodatki.

Ponadczasowy uniwersalny styl

Przy wyborze elementów garderoby warto decydować się na ubrania, które będą cieszyły nas latami. W przypadku mody męskiej do ponadczasowych elementów, które od lat nie wychodzą z mody są bez wątpienia buty czarne oxfordy, granatowy garnitur, biała lub błękitna koszula, koszulki polo, czy beżowe spodnie chino. Z kolei w modzie damskiej czarna sukienka, czy czerwone szpilki są elementami garderoby które będą nas cieszyć przez długie lata.

Jakie wybierać materiały?

Przy wyborze ubrań warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane ubrania. Len, jedwab kaszmir czy wełna merino to tylko nieliczne przykłady cenionych na całym świecie materiałów, które przez lata zachowują pierwotny wygląd. Ubrania wykonane z wysokiej jakości materiałów są droższe, ale ich długi okres użytkowania sprawi, że w perspektywie lat mogą one okazać się nawet tańsze niż ubrania niskiej jakości.