żółty kwiat
Rozwój

Sadzonki Berberys Orange Ice,odmienią oblicze Twojego ogrodu!

Wśród krzewów ozdobnych, berberys jest jednym z najpowszechniejszych i najchętniej wybieranych gatunków w naszym kraju. Jest dekoracyjny i łatwy w uprawie, świetnie sprawdza się zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w prywatnych ogrodach. Odmiana berberys orange ice to propozycja do oryginalnych, kolorowych aranżacji ogrodowych. Jakie są je zalety oraz gdzie kupić sadzonki berberysu? Zapraszamy do lektury!

Berberys sadzonki w ogrodzie, które z miejsca pokochasz!

Na początek kilka słów o berberysie. To łatwy w uprawie krzew liściasty, który owocuje i bardzo uroczo dekoruje przestrzeń w ogrodzie. Jest wykorzystywany jako tło dla niektórych nasadzeń, czasem jako niewysoki żywopłot, ale jego zastosowanie jest w całości kwestią naszej wyobraźni. Berberys odmiany Orange Ice wyróżnia się bardzo na tle swoich odpowiedników – rozpoznamy go po kolorach drobnych listków o intensywnej, pomarańczowo-miedzianej barwie.

Jak rośnie berberys? Sadzonki przyrastają raczej powoli, kolumnowo, mają gęste listki, odmiana berberys orange ice (sadzonki do kupienia na ogrodowymlyn.pl) osiąga maksymalnie około 70 cm. Czy berberys kwitnie? Nie jest to jego największa zaleta, ale nieduże kwiatki pojawiają się na krzewach na wiosnę. Co ciekawe, berberys rodzi także jagody, które dojrzewają wraz z nadejściem września.

sadzonki kwiatów

Fot. Berberys sadzonki

Berberys: jaka ziemia dla odmiany Orange Ice?

Berberysy sadzonki są bardzo tolerancyjne względem podłoża. Dostosowują się do bardzo szerokiego spektrum warunków glebowych, zarówno do pH podłoża, jak i do rodzaju gleby – berberys w ogrodzie nie bywa bardzo kapryśny. Lubi po prostu lekko wilgotne podłoże, ale nie warto go ani za bardzo przesuszać, ani też zbytnio przelewać.

Berberys: sadzonki idealne na skalniaki i rabaty!

Berberys w ogrodzie może z powodzeniem rosnąć na stanowisku słonecznym, jest też odporny na mróz. Berberys orange ice (sadzonki powinny być wkopywane do ziemi na wiosnę) najlepiej sprawdza się jako ozdoba małych kompozycji ogrodowych, które wymagają nieco kolorytu. Bardzo ładnie komponuje się z iglakami, gdzie jego płonące listki uroczo kontrastują z intensywną zielenią igieł. Berberys odmiany orange ice znajdzie miejsce także w oryginalnych rabatach, a przez swoje dekoracyjne, lekko kuliste ukształtowanie, sadzonki berberysy wykorzystywane są z sukcesami także jako ozdoby tarasowe i balkonowe.

Kiedy przycinać berberysy?

Najlepszym okresem na przycinanie berberysów jest wiosna lub wczesne lato. Wtedy odświeża się sadzonki, formuje ich kształt i delikatnie przyspiesza ich wzrost. Szczególnie ważne jest cięcie berberysów thunberga, które wykorzystywane są jako żywopłot, wówczas przycinanie ma charakter typowo formujący i dzięki temu, żywopłot będzie równo przyrastał i z czasem wymagał mniej pracy dla estetycznego efektu.

Berberys: sklep internetowy Ogrodowy Młyn

Gdzie kupić berberys? Sadzonki w wielu odmianach, w tym berberys thunberga orange ice dostępny jest w sklepie internetowym z sadzonkami – Ogrodowy Młyn. Takie zakupy pozwolą na szybką i bezpieczną dostawę upatrzonych roślin do ogrodu, a każda zamówiona sztuka nalicza na konta zakupowe punkty rabatowe, które można wykorzystywać przy kolejnych zamówieniach – zdecydowanie warto!