Para na rolkach fitness
Rozwój

Rolki fitness, czyli jak aktywnie zrzucić wagę?

Walka z nadwagą może odbywać się na różnych frontach. Dla niektórym osób podstawą jest odpowiednia, uboga w kalorie dieta, inne z kolei postawiają podjąć się treningu lub danej dyscypliny sportowej. Wartą uwagi, choć niestety nieszczególnie popularną opcją, są tutaj rolki fitness, które pozwalają na połączenie świetnej rozrywki oraz intensywnego zaangażowania różnych partii mięśniowych. Liczni sportowcy, nawet ci, którzy nie są bezpośrednio związani z rolkami pod względem swojej dyscypliny, bardzo cenią sobie te akcesoria z uwagi na szerokie możliwości, które im oferują.

Co tak właściwie oferują rolki fitness?

Większość osób kojarzy sobie jazdę na rolkach przede wszystkim z rozwojem mięśni nóg. W pewnym sensie, nie jest to zestawienie błędne, lecz powinno się zdać sobie sprawę, że dyscyplina ta to o wiele więcej niż tylko zwyczajny trening cardio. Prawdą jest, że mięśnie ud oraz łydek pracują przy rolkach bardzo intensywnie – jest to sport polegający przede wszystkim na wyścigach i szeroko rozumianym, dynamicznym przemieszczaniu się. Pomimo tego, rolki fitness skrywają o wiele więcej.

Zaawansowane techniki jazdy opierają się na czymś innym niż tylko sile i sprawności nóg. Aby osiągnąć optymalną, satysfakcjonującą prędkość, należy wypracować sobie odpowiednie ruchy całego ciała, jednocześnie dbając o zachowanie równowagi. Najsilniej pracują tu, o dziwo, mięśnie głębokie brzucha, które w bezpośredni sposób odpowiadają za utrzymanie prawidłowej sylwetki. Fakt ten może wydać się niemałym zaskoczeniem, lecz regularna, szybka jazda na rolkach z biegiem czasu prowadzi do rzeźbienia sylwetki, uwypuklając tak zwane ‘kostki’ na brzuchu .

Oprócz typowo siłowych aspektów rozwoju, decydując się na rolki fitness, mamy okazję lepiej potrenować także:

  • Koordynację ruchową – Aby nie wytrącić się z rytmu, należy każdy ruch wykonywać cyklicznie, angażując zarówno ręce, barki, biodra jak i nogi.
  • Zmysł równowagi – Poruszając się na rolkach, trzeba nieustannie balansować swoim ciałem. Nie jest to zadanie trudne, lecz wymaga odrobiny wprawy, szczególnie na nierównym terenie.
  • Pojemność płuc – Jak każde ćwiczenie o charakterze cardio, jazda na rolkach zwiększa wydajność układu oddechowego. Regularne treningi przynoszą wyraźnie odczuwalne efekty.

Poza tym, z racji że jest to aktywność na świeżym powietrzu, mamy wreszcie okazję odetchnąć i wejść w kontakt z przyrodą. Mając w swoim pobliżu park lub inne, wyznaczone trasy na rolki, warto jest skorzystać z lata i ładnej pogody.

Optymalizacja treningu na rolkach – regularność to podstawa

Rolki fitness to świetny wybór także dla osób, które mają pewne problemy ze zorganizowaniem dla siebie regularnego, codziennego treningu. Można traktować je jako trening, lecz są przy tym świetną rozrywką, na którą z pewnością nawet najbardziej rozleniwione osoby dadzą się namówić. Jeśli przewidziane ćwiczenia są przyjemne, o wiele łatwiej jest wprowadzić je w swoją rutynę – warto jest wziąć to pod uwagę podczas snucia długoterminowych planów na swój rozwój fizyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.