dom z roletami zewnętrznymi
Technologia

Rolety zewnętrzne: czy warto? Poznaj poradę eksperta!

Wybierając osłony okienne, zwykle wybór pada na dwa warianty, osłony wewnętrzne oraz osłony zewnętrzne. Wśród tych drugich zdecydowanie najpopularniejsze są rolety zewnętrzne – w Polsce rośnie liczba producentów i dystrybutorów tych produktów. Jakie korzyści oferują rolety okienne zewnętrzne i dlaczego są warte naszych pieniędzy? Pytanie to skierowaliśmy do eksperta z serwisu master.kalisz.pl. Zapraszamy do lektury!

Roleta zewnętrzna na okno – solidna, wielofunkcyjna bariera dla naszego domu

W przypadku, gdy przyglądamy się, co do zaoferowania mają nam rolety zewnętrzne, zawsze wspomina się trzy główne powody: dokładną ochronę przed promieniowaniem, wysoki poziom intymności dla domowników oraz dodatkową barierę antywłamaniową.

Rolety zewnętrzne, wykonane z solidnych materiałów, pozwalają praktycznie w całości ograniczyć efekt szklarniowy, a zatem gromadzenie się ciepła w domu, które trafia przez okna do wnętrz. Dzięki temu w prawdziwie upalne dni, można zachować wewnątrz komfortową dla domowników temperaturę. To olbrzymia zaleta względem tańszych i powszechniejszych rozwiązań, jak tradycyjne rolety wewnętrzne materiałowe czy zwyczajne żaluzje.

Zwłaszcza wieczorami, w przypadku zabudowań wielorodzinnych (gdzie zdarza się, że budynki blisko ze sobą sąsiadują), klienci master.kalisz.pl poszukują intymności i swobody w poruszaniu się po własnym domu, bez uczucia, że ktoś zagląda im do środka. To także spory atut – rolety zewnętrzne na okna stanowią zwartą i solidną barierę, w razie potrzeby możliwą do sterowania elektronicznie.

mieszkanie z roletami zewnętrznymi

Fot. Master Rolety Jarocin

Rolety zewnętrzne a bezpieczeństwo

Nie można także przejść obojętnie obok kwestii bezpieczeństwa. Rolety zewnętrzne z atestem RC1 do RC6 wykonywane są zwykle na specjalne zamówienie, kosztują wielokrotnie więcej od swoich tradycyjnych odpowiedników, ale ich konstrukcja, dobór materiałów, sposób montażu itd. są tak udoskonalone, że przeszkodzą nawet najbardziej wyrafinowanym włamywaczom. Dla przykładu, rolety zewnętrzne antywłamaniowe o standardzie RC6 nie ustępują nawet przy użyciu szlifierki, piły kątowej czy innego podobnego narzędzia o sporej mocy. Podczas nieobecności i dłuższych wyjazdów, możliwość zabezpieczenia wnętrza dodatkową barierą w postaci rolet zewnętrznych to spory komfort psychiczny dla domowników.

Rolety zewnętrzne a kwestie aranżacyjne

W pierwszym kontakcie z klientem w master.kalisz.pl omawiamy różne dostępne warianty. Coraz częściej spotykamy się jednak ze zdecydowanym wskazaniem na osłony zewnętrzne. Argument jest jeden – aranżacja wnętrza. Klienci nie chcą ingerencji w swój własny, oryginalny styl oraz w kompozycje w pomieszczeniach, dlatego eliminują rolety materiałowe wewnętrzne i żaluzje. Wolą zamiast tego rolety zewnętrzne na okna, gdyż nie muszą rezygnować z komfortowego i funkcjonalnego rozwiązania, a przy tym zachowują zadowalający efekt stylistyczny (aluminiowa skrzynka oraz zwinięta roleta mogą znajdować się za oknem, np. na murze lub w specjalnie zaprojektowanej wnęce w nadprożu).