Grupa osób gra w gry planszowe
Dom i Rodzina

Renesans gier planszowych – dlaczego warto kupować planszówki?

Księgarnie internetowe błyskawicznie poszerzają swój asortyment. Oprócz tak oczywistych i pożądanych czasopism czy książek znajdziemy w nich artykuły artystyczne, akcesoria biurowe, płyty CD czy zabawki. Możemy też natrafić na inspirujące gry planszowe, których zakup może nadać np. sobotnim wieczorom klimatu.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w planszówki?

Gry planszowe zyskują na popularności. W świecie przepełnionym technologią warto czasem uciec do bardziej tradycyjnych form rozrywki. Dzięki nim możemy rozwinąć różnego rodzaju umiejętności takie jak logiczne myślenie, spostrzegawczość czy refleks. Ponadto czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi będzie niewątpliwie wartościowy. W trakcie zabawy możemy więc budować więzi z bliskimi i po prostu się zrelaksować z dala od ekranu komputera.

Gry planszowe są także rozwiązaniem w momentach życia, których z różnych powodów nie możemy wyjechać na wakacje, lub mamy problemy finansowe. Dzięki nim czas spędzony w domu może stać się równie atrakcyjny, co wyjazd do ciepłych krajów.

Jaki rodzaj gier planszowych wybrać?

Ze względu na fakt, że gry planszowe stały się modnym sposobem spędzania wolnego czasu, są one na bieżąco rozbudowywane. Ich rodzaje oraz poziom skomplikowania, wątki fabularne, jak również szata graficzna to często dzieła sztuki i literatury. Wyróżniamy kilka powszechnie uznanych typów:

  • gry dla dzieci,
  • gry rodzinne,
  • gry imprezowe,
  • gry kooperacyjne,
  • gry bitewne,
  • gry ekonomiczne,
  • gry strategiczne,
  • gry przygodowe,
  • gry lingwistyczne.

Jak widać, jest z czego wybierać. Każdy, zarówno dziecko, jak i dorosły, niewątpliwie znajdzie coś dla siebie.

Gdzie kupić gry planszowe?

W księgarniach online znajdziesz mnóstwo pasjonujących gier planszowych. Zakup przez internet ma bowiem swoje zalety. Asortyment gier planszowych jest dużo większy od tego w sklepach stacjonarnych. Nawet jeśli dany sklep internetowy nie posiada pożądanej pozycji, możemy zamówić grę z dostawą do domu. Czy rozsądnie jest kupować gry w księgarni online, jeśli nie możemy jej obejrzeć? Niestety w sklepach stacjonarnych również nie możemy tego zrobić. Pudełka są często szczelnie zafoliowane.

Doskonałym rozwiązaniem na ten problem jest oglądanie wideo recenzji na YouTube. W ten sposób możemy nie tylko zobaczyć wszystkie elementy gry w doskonałej jakości, ale także posłuchać konstruktywnych opinii na temat danej pozycji. Warto to zrobić, gdyż gry z wyższej półki bywają kosztowne. Mogą zapewnić nam jednak długie godziny niezapomnianych wrażeń i przygód z rodziną i przyjaciółmi.