Kobieta przy regulatorze temperatury
Dom i Rodzina

Regulatory temperatury – zarządzaj ciepłem w swoim domu!

Chcesz płacić mniej za ogrzewanie swojego domu? Zależy Ci na tym, aby temperatura w pomieszczeniach zawsze utrzymywała się na tym samym poziomie? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu regulatora temperatury!

Sterowanie temperaturą urządzeń grzewczych to nie tylko większy komfort, ale dodatkowe oszczędności na rachunkach. W tym celu stosuje się regulatory temperatury, które mogą współpracować z rożnymi rodzajami kotłów zarówno przy ogrzewaniu podłogowym, jak i grzejnikowym. Eleganckie i proste w obsłudze regulatory temperatury – https://www.salus-controls.pl/produkty/sterowanie-kotlem/regulatory-bezprzewodowe na bieżąco mierzą temperaturę w pomieszczeniach oraz współpracują z kotłem w celu sterowania jego pracą. W zależności od programu regulatora można wówczas uzyskać właściwą temperaturę pomieszczeń.

Regulator może pracować w kilku trybach

  • utrzymywanie stałej temperatury przez całą dobę
  • utrzymywanie stałej temperatury w określonych godzinach, na przykład dziennych i nocnych
  • utrzymywanie temperatury we współpracy z systemem pogodowym
  • sterowanie bezprzewodowe pilotem lub za pomocą aplikacji mobilnej – ustalenie pożądanej temperatury bez konieczności przebywania w domu

Przykładowo, gdy regulator zaprogramowany jest tak, aby utrzymywać temperaturę w ciągu dnia na poziomie 21 stopni, a w nocy na poziomie 19 stopni, wówczas będzie on odpowiednio sterował pracą urządzenia grzewczego, aby w danych godzinach temperatury znajdowały się właśnie na tych poziomach. Zimą, podczas nieobecności mieszkańców, regulator może także utrzymywać stałą, niską temperaturę, aby zapobiegać zamarzaniu instalacji. Jeśli regulator temperatury –  pozwala na sterowanie nim przez aplikację, wówczas wystarczy zalogować się do niej, a następnie ustawić odpowiedni poziom temperatury, na przykład uruchomić ogrzewanie wcześniej ze względu na szybszy powrót do domu. Nowoczesne regulatory temperatury dają szerokie możliwości programowania, dlatego można bardzo łatwo ustawić w nich pożądane przez siebie wartości temperatury. To przyszłościowy zakup, który sprawdzi się zarówno w nowszych instalacjach, jak również w tych, które już teraz zamontowane są w domu czy mieszkaniu.