Dom i Rodzina

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków

Artykuł sponsorowany.

Kiedy w okolicy nie ma kanalizacji inwestor zastanawia się co może zrobić ze ściekami z gospodarstwa domowego. Czy jest skazany na szambo i ponoszenie kosztów związanych z jego opróżnianiem? Szukając najlepszej alternatywy znajduje oferty na przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków.

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków

Kiedy w okolicy nie ma kanalizacji inwestor zastanawia się co może zrobić ze ściekami z gospodarstwa domowego. Czy jest skazany na szambo i ponoszenie kosztów związanych z jego opróżnianiem? Szukając najlepszej alternatywy znajduje oferty na przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków.

Jaką oczyszczalnię wybrać?

Najlepiej wybrać oczyszczalnię prostą i atrakcyjną cenowo. Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków działają na zasadzie niskoobciążonego osadu czynnego. Podstawą pracy urządzenia za dwadzieścia tysięcy złotych i urządzenia za siedem tysięcy złotych jest osad czynny, czyli zawiesina bakterii tlenowych i mikroorganizmów. Różnice są w budowie urządzenia. Zasady eksploatacji, potrzeba kontroli i serwisu, te rzeczy pozostają niezmienne.

Oczyszczalnia VH – warto zwrócić na nią uwagę!

Biooczyszczalnia VH dostarczana na polski rynek przez firmę Eko House, to urządzenie, które powinno zainteresować każdego, kto nie chce wydać na swój sprzęt fortuny. Jej atutami są bezzapachowa praca, duża redukcji zanieczyszczeń w ściekach (97%), niewielkie i ułatwiające samodzielny montaż gabaryty oraz prosta budowa – wsparta 10 letnią gwarancją.

Jak działa przydomowa biologiczna oczyszczalnia VH?

Można powiedzieć, że procesy jakie zachodzą w biooczyszczalni są zupełnie odwrotne niż te, które spotyka się w klasycznym szambie. Zbiornik bezodpływowy to idealne miejsce do rozwoju bakterii beztlenowych, gdzie dominują procesy gnilne. W związku z tym pojawia się nieprzyjemny zapach. Żeby uniknąć drażniącej nos woni ścieki należy napowietrzać, tak jak w oczyszczalni VH. Odpowiada za to kompresor podłączony do dyfuzorów poprzez rozdzielacz z zaworami. Napowietrzanie skutkuje rozwojem bakterii tlenowych, które żywią się zanieczyszczeniami zawartymi w ściekach bytowych. W ten sposób są one usuwane i na wylocie z oczyszczalni możemy zaobserwować oczyszczoną wodę pościekową. Można ją odprowadzić do środowiska, ponieważ biooczyszczalnie VH są zgodne z normą europejską.

Montaż biologicznej przydomowej oczyszczalni ścieków VH

Z uwagi na to, że przepisy dotyczące przydomowych oczyszczalni ścieków, określają między innymi odległości jakie należy zachować od poszczególnych obiektów na działce, najlepiej żeby oczyszczalnia nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Najpopularniejszy model oczyszczalni od Eko House czyli VH6 PREMIUM, idealnie odpowiada tej potrzebie. Zajmując pole koła o średnicy 140 cm, biooczyszczalnia VH pozwala nam uniknąć rozkopywania dużej powierzchni działki oraz daje możliwość instalacji w miejscu, gdzie inne urządzenia po prostu by się nie zmieściły. Nie musimy martwić się zachowaniem odpowiedniej odległości od domu, bo w oczyszczalni VH6 PREMIUM nie ma osadnika gnilnego i nieprzyjemnych zapachów. Niewielka waga zbiornika pozwala również zrezygnować z wjazdu ciężkim sprzętem na posesję, co jest wskazane w przypadku już zamieszkałego obiektu. Nie trzeba martwić się dewastacją ogrodu, a montaż zwykle nie trwa dłużej niż jeden dzień. Takich opcji nie dają nam droższe, a co za tym idzie większe i cięższe, bo wyposażone w skomplikowane mechanizmy biologiczne oczyszczalnie dostępne na rynku.

Atrakcyjna cena i możliwość otrzymania dotacji!

Bardzo często mówi się o tym, że inwestycja w przydomową oczyszczalnię, jako jednorazowy koszt jest droższa niż zamontowanie zbiornika bezodpływowego. Na szczęście są rozwiązania takie jak VH, dzięki którym można uzyskać dotację i znacząco obniżając koszt inwestycji. Jest to dopiero początek oszczędności, które z czasem będą narastać, ponieważ w przeciwieństwie do szamba, biooczyszczalnia VH nie potrzebuje comiesięcznego opróżniania. O dotacje można zapytać w urzędzie gminy lub Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska. Biologiczne oczyszczalnie VH spełniają wymogi dotyczące refundacji kosztów.

Więcej informacji na temat oczyszczalni ścieków można znaleźć tu www: https://ekohouse-oczyszczalnie.pl/

Doradca Handlowy
[email protected]
+48 603 310 919
[email protected]
+48 693 825 147

Doradca Techniczny
[email protected]
+48 609 406 147

Biuro
[email protected]
+48 609 482 429
+48 665 115 926

Eko House Technologie Ekologiczne
ul. Jana Nowaka 6 lok. 3, 62-330 Nekla

Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00