Dom i Rodzina

Polskie ubrania dla dzieci – dlaczego warto szukać ich na rynku?

W dobie globalizacji nawet na lokalnym rynku trudno trafić na produkty z polską metką. Producent ubranek dla dzieci to doskonały przykład – większość dostawców, którzy wypierają naszych rodzimych wytwórców to firmy azjatyckie. Oferują dobrą cenę, ale czy coś poza tym? Co może skłonić polskiego konsumenta, by wybrał producenta ubrań dla dzieci z naszej okolicy, a nie silną konkurencję zza granicy?

Producent ubrań dla dzieci musi oferować coś więcej – przede wszystkim styl!

Siłą masowej sprzedaży ubrań dziecięcych ze wschodu jest uniwersalność. Produkcja na wielką skalę ogranicza jednak styl – musi być uniwersalny, by sprzedawać się na możliwie największym rynku. Dlatego też, mimo dobrej ceny, czasami trudno trafić coś oryginalnego, ciekawego, odmiennego. Tutaj tkwi siła lokalnych szwalni i salonów projektowych – stawiają oni na świeże pomysły i szybko reagują na zmieniające się trendy. Producent ubranek dla dzieci może zaproponować też bardziej unikatowe materiały, które tworzą kolekcje sezonowe. Jeśli więc jesteście trochę zmęczeni monotonią ubrań od masowych wytwórni – rzućcie okiem na polskie ubrania dla dzieci od Tuss.pl. Jednym z godnych polecenia jest TUSS – polski producent ubrań dziecięcych, który ma w swojej ofercie kolekcje dla mam i córek / synów.

Polskie ubrania dla dzieci często są po prostu bardziej jakościowe!

Warto szukać polskich producentów ubrań dziecięcych także dlatego, że często chcąc pozyskać klienta, stawiają na jakość swoich wyrobów. Dzięki temu ubrania dla dzieci są trwalsze, dłużej służą, wolniej tracą kolor i fason. To wielka zaleta. Na jakie materiały zwracać uwagę? W wieku dziecięcym do 10 lat, to jest gdy nasze pociechy jeszcze lubią powariować, dobrze aby materiał był mieszanką bawełny i włókien elastycznych, np. poliestru. Choć panuje przekonanie, że lepszy jest ten producent ubrań dziecięcych, który stawia na materiały EKO, to z czysto praktycznego punktu widzenia, lepiej, by elastyczne tworzywa znalazły się w samym materiale. Chodzi o to, by ubrania dla dzieci nie rozciągały się, tak w użytkowaniu jak i w samym praniu. Dodatek poliestru sprawia, że ubranka dziecięce są zwyczajnie bardziej trwałe.

Jakościowy materiał oraz grafika, np. szyta a nie prasowana, sprawiają, że ubranka dziecięce potrafią dobrze radzić sobie z wielokrotnym praniem w podwyższonej temperaturze. Możliwość użytkowania ubrań dla dzieci przez długi czas, a nawet przez kolejne, młodsze pociechy, to działanie z myślą o zrównoważonym rozwoju. Konsumpcjonizm niszczy naszą planetę – dlatego jeśli nie potrzeba kupować nowych ubrań dziecięcych, to po prostu nie warto tego robić.

Wspierajmy lokalnych producentów ubrań dla dzieci!

Na sam koniec warto podkreślić, że zdecydowanie lepiej jest wspierać nasze polskie szwalnie i butiki. Lokalny patriotyzm ekonomiczny to pojęcie, które doskonale jest znane i od lat funkcjonuje u naszych zachodnich i północnych sąsiadów, np. Niemców czy Szwedów. Stawianie na własne marki i promowanie producentów ubrań dziecięcych z naszą metką sprawi, że firmy te będą zyskiwały na popularności – w ten sposób kreują się i rosną małe i średnie biznesy. A my jako konsumenci powinniśmy im nie tylko kibicować, ale także aktywnie je wspierać. Cóż, nie pozostaje nic innego, jak ruszyć na zakupy!