Pokrowiec na meble
Dom i Rodzina

Pokrowce na meble – wracają do łask

We współczesnym designie wnętrzarskim można coraz częściej spotkać takie rozwiązanie, jak pokrowce. Pozwalają one szybko odmienić charakter wnętrza, więc osoba, która nie ma ochoty na radykalne przemeblowanie, czy na remont, może zastosować taki prosty trik. Użycie pokrowców na krzesła czy na fotele ma też bardzo prozaiczną funkcję – po prostu pomaga ukryć zniszczenia i przetarcia. Nie musisz od razu kupować nowych krzeseł, ani umawiać się u tapicera. A może chcesz ochronić przed zniszczeniem świeżo zakupione meble? Pokrowce także będą idealne do tego celu. Nowoczesne pokrowce można dopasować do krzeseł, foteli, kanap i wersalek.

Pokrowce na krzesła – zalety tego rozwiązania

W sklepie internetowym dostępne są pokrowce, które będzie można doskonale dopasować do krzeseł oraz foteli. Będą więc one świetnie przylegać, a co za tym idzie – krzesła będą wyglądać estetycznie. Będzie też wygodnie każdej osobie, bo podczas siedzenia dobrze dopasowany pokrowiec nie będzie się zsuwał ani podwijał. Pokrowce pomogą nadać pomieszczeniu nowego charakteru indywidualnego, więc będą np. dobrym rozwiązaniem dla osób, które wynajmują umeblowane już mieszkanie lub pokój, ale chcą wprowadzić do niego nieco ulubionej kolorystyki.

Jak ocieplić wizualnie wnętrze dzięki pokrowcom i innym dodatkom

Zastosowanie pokrowców w wyrazistych kolorach i miękkich w dotyku pomoże odmienić charakter wnętrza, które tworzone było z początkowym zamysłem minimalistycznym. Jeśli jednak nie służy Ci przebywanie w chłodnym pomieszczeniu z małą ilością barw, wystarczy kilka trików. Bardzo duże znaczenie ma światło, więc lampa z pomarańczowym lub złotym abażurem będzie wspaniałym pomysłem. Do tego jeszcze dodaj puchaty dywan na podłogę, fantazyjne obrusy i serwetki, które położysz na stołach. Zdziwisz się, jak bardzo przytulne może stać się wnętrze dzięki firankom i zasłonom. Na łóżko możesz położyć kapę, Zastosuj także kolorowe pokrowce na krzesła, fotele i kanapy – i wnętrze szybko zmieni charakter bez konieczności malowania ścian i wymiany mebli.