Kominek spałnajacy funkcje pieca w domu
Dom i Rodzina

Piec kominkowy – sposób na dodatkowe ogrzanie domu i niezapomniane zimowe wieczory!

Kominki wolnostojące to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przytulną atmosferę, a jednocześnie nie chcą zajmować znacznej części salonu kominkiem tradycyjnym. Kominki wolnostojące są estetyczne, mogą mieć różne kształty i świetnie nadają się na jesienne i zimowe popołudnia w gronie rodzinnym lub we dwoje! Nie warto zapominać też o tym, że są one dodatkowym źródłem ciepła w domu!

Wieczór spędzony przy kominku po ciężkim dniu pracy nie ma sobie równych. Płomienie działają relaksująco i mają niepowtarzalny klimat. Przy kominku można grać w planszówki, urządzić Wigilię czy romantyczne kolacje we dwoje. Marzenie o własnym palenisku nie jest trudne w realizacji!

Piec kominkowy, czyli dodatkowe źródło ogrzewania w Twoim domu!

Oprócz niezwykłej atmosfery jaką roztacza wokół siebie kominek pełni również funkcję ogrzewania. Jeśli zależy nam na tym, by kominek dodatkowo ogrzewał dom powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc – by jego wydajność była na tyle duża, by pozwoliła ogrzać dane pomieszczenie. Obecnie produkowane piece kominkowe mają na tyle dużą moc grzewczą, że nie ustępują tradycyjnym kominkom. Są też ekonomiczne.

W przypadku ogrzewania nie bez znaczenia jest także ustawienie kominka. Ważne, by znajdował się on dość blisko komina, tak aby w łatwy sposób można było go podłączyć do przewodów kominowych. Warto też zwrócić uwagę na funkcjonalność pomieszczenia, wygodę w poruszaniu się czy wytrzymałość podłoża, tak aby korzystanie z kominka było dla nas najkorzystniejsze!

Kominek wolnostojący – główny element wystroju Twojego salonu!

Jak wspomnieliśmy wcześniej oprócz kominków wolnostojących dostępne są także kominki tradycyjne w zabudowie, kominki narożne czy kozy, a także wolnostojące piece kaflowe.

Zaletą pieca wolnostojącego jest z pewnością to, że nie zajmuje dużo miejsca i z powodzeniem może być zainstalowany nawet w mniejszym pomieszczeniu, jednak powinno ono mieć minimalną kubaturę opisaną w przepisach oraz dopływ powietrza do spalania. Co więcej, można idealnie dopasować go do naszego wnętrza. Mogą mieć bowiem kształt kanciasty lub okrągły, a wygląd bardziej lub mniej nowoczesny. W każdym przypadku są jednak nad wyraz stylowe i niezwykle eleganckie!

Niewątpliwą zaletą kominków wolnostojących jest także to, że nie wymagają kosztownej zabudowy. Są też przez to łatwiejsze w instalacji. Wystarczy podłączenie do komina i dostęp powietrza do spalania!

Marzysz o kominku w swoich czterech kątach, ale jego montaż wydaje Ci się skomplikowany? Przekonaj się, że to dużo prostsze niż myślisz. Doświadczone firmy służą profesjonalnym doradztwem i ofertą od momentu wyboru po uruchomienie. Jeśli szukasz pieca wolnostojącego do swojego domu wejdź na www.defrohome.pl/piece-kominkowe.