Kilka odważników do działań matematycznych stoi obok siebie na stole
Nauka

Odważniki do działań matematycznych – pomoce dydaktyczne

Artykuł partnera.

Wykorzystując w szkole atrakcyjne wizualnie pomoce dydaktyczne, można w dużo szybszy i łatwiejszy sposób zachęcić uczniów do nauki trudnych przedmiotów ścisłych, do jakich należy, między innymi fizyka, biologia czy matematyka. Nie ulega wątpliwości, że matematyka, choć powszechnie uważana za królową nauk, przysparza zazwyczaj najwięcej problemów. Z pozoru łatwe tematy, do jakich należą, np. jednostki miary i wagi, są dużo trudniejsze w zrozumieniu bez możliwości korzystania z kolorowych i nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Jakie środki edukacyjne na pewno sprawdzą się podczas omawiania tematów związanych z jednostkami miary i wagi? Zachęcamy do lektury.

Nauka mierzenia i ważenia

Nauka mierzenia, ważenia oraz poznawanie różnych jednostek miary mogą stać się dużo atrakcyjniejszymi tematami dla uczniów, jeśli będą mogli oni skorzystać z prostych, jednak solidnie wykonanych pomocy dydaktycznych. Warto zatem zainwestować między innymi w nowoczesne wagi wraz z odważnikami, pojedyncze wagi oraz w odważniki szczelinowe z zaczepami.

Dzięki tym pomocom uczniowie nie tylko będą w stanie przyswoić wiedzę w dużo szybszy i łatwiejszy sposób, ale także być może odkryją w sobie pasję matematyczną i zainteresują  się zagadnieniem jednostek i miar. Co więcej, warto też podkreślić, że środki te umożliwiają również nauczycielom przekazywanie wiedzy, a także pomagają w przygotowaniu ciekawej lekcji, którą uczniowie zapamiętają na bardzo długo.

Odważniki szczelinowe z zaczepami, wagi z odważnikami

Chcąc wyposażyć pracownię matematyczną w swojej szkole podstawowej, warto zdecydować się na zakup sprawdzonych, wysokojakościowych pomocy dydaktycznych firmy Jangar. W asortymencie sklepu można znaleźć solidnie wykonane odważniki szczelinowe z zawieszkami. Obciążniki nakładane na wagę sprawdzą się w przypadku zarówno wag szalkowych, jak i sprężynowych. Wycięcie szczelinowe pozwala natomiast na szybkie i łatwe dokładanie odważników i zwiększanie obciążenia podczas przeprowadzania matematycznych badań oraz eksperymentów. Artykuły te zostały wykonane z trwałego mosiądzu, który odporny jest na działanie korozji.

W ofercie Jangar nauczyciele, a także opiekunowie placówek edukacyjnych znajdą też odważniki wykonane z kolorowego tworzywa sztucznego. Środki te świetnie sprawdzą się uczniom szczególnie w początkowych etapach nauki matematyki, w klasach 1-3. Odważniki te można wykorzystać nie tylko do nauki jednostek miary i wagi, ale też do liczenia czy przeprowadzania innych działań matematycznych. Ponadto, w sklepie Jangar można zakupić tradycyjną wagę z odważnikami wykonaną z wysoce odpornego tworzywa sztucznego. Waga została wyposażona w mosiężne obciążniki ułatwiające dzieciom naukę oraz tak zwane sześciany, czyli odważniki z tworzywa sztucznego.

Nauka mierzenia i ważenia nie musi być trudna ani nudna! Wystarczy zdecydować się na zakup polecanych pomocy dydaktycznych do swojej placówki szkolnej, które ułatwią przyswajanie wiedzy z tej tematyki. Z pewnością sprawdzą się nowoczesne odważniki szczelinowe z zaczepem lub też wagi z obciążnikami. Szukając odpowiednich środków edukacyjnych, warto złożyć zamówienie na stronie Jangar.