Jedzące dziecko z nietłukącego zastawu stołowego.

Nauka samodzielnego jedzenia – nietłukąca zastawa stołowa dla niemowląt

Jak sprawić, by etap nauki samodzielnego jedzenia przebiegł w przyjemnej i rozwojowej atmosferze? Jeśli Twoje dziecko zaczyna sięgać po łyżki i naśladuje Twoje ruchy, grzebiąc w talerzu, to jest to znak, że przyszła pora na zakup specjalnej zastawy do samodzielnego jedzenia. Dla niemowląt przeznaczone są miseczki, talerzyki oraz łyżeczki, wykonane z myślą o dziecięcych rączkach. Zakupienie naczyń sylikonowych to świetne rozwiązanie – to miękki materiał, więc dziecko nie zdoła go rozbić i nie narazi się na skaleczenie.

Posiłek dla dziecka – nowe smaki, własne tempo jedzenia

Gdy Twoje dziecko będzie jadło samodzielnie, będzie mogło przyswajać posiłek w takim tempie, jakie mu najbardziej odpowiada. Zniecierpliwieni opiekunowie często przejmują stery i wolą nakarmić dziecko. Często stosują oni przy tym nagrody, czy tez próbują odwracać uwagę dziecka od jedzenia, np. włączając mu bajkę. Na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie, bo dziecko otrzymuje wówczas informację, że jedzenie to przykra konieczność, a takie przekonanie może powodować zaburzenia odżywiania. Jeśli więc chcemy, by dziecko jadło samodzielnie nie powodując za każdym razem uporczywych zabrudzeń i nie narażając się na skaleczenie stłuczoną zastawą, warto zakupić specjalny silikonowy talerzyk z podziałką.

Wprowadzanie nowych smaków – podaj posiłek na sylikonowym talerzu

Dziecko przejawia naturalną ciekawość, więc budzi ją również to, co zostanie podane do jedzenia. Jeśli sprezentujesz swojej córeczce lub synkowi dziecięcą zastawę stołową z sylikonu, będzie to inwestycja w budowanie właściwych nawyków żywieniowych. Dziecko będzie chętnie badać fakturę jedzenia, poznawać jego smak. Dzięki odpowiednim nietłukącym talerzom i miseczkom z przyssawkami, będzie można pozwolić dziecku na dużą samodzielność. Dzięki ofercie internetowej wysokiej jakości talerzyki oraz miseczki z miękkich materiałów możesz zamówić bez wychodzenia z domu. Do wyboru jest wiele wzorów i kolorów, a dzięki pomysłowości designerów produkty dla dzieci cieszą oczy.