Kaczki jako naklejka na ścianę
Dom i Rodzina

Naklejki jako nietypowa dekoracja ścian

Jednym z ciekawych trendów obserwowanych w ostatnich latach w dekoracji wnętrz jest użycie naklejek na ścianę. W ten sposób można nie przeprowadzając gruntownego remontu całkowicie zmienić charakter wnętrza. Przedstawiamy, jakie inne zalety mają naklejki używane do dekoracji ścian i dlaczego warto się na nie zdecydować podczas urządzania pomieszczenia.

Efektowna alternatywa dla tapet

Montaż tapet nie należy do prostych zadań. Równe naklejenie długich rolek na ścianie stanowi nie lada wyzwanie. Jeszcze trudniejszego zabiegu wymagają te modele, które potrzebują dodatkowo nakładanych warstw kleju. Dlatego naklejki często okazują się dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Ich montaż zajmuje dosłownie kilka chwil, a cena jest o wiele bardziej przystępna.

Naklejki w porównaniu do tapet są także dużo łatwiejsze w demontażu. Niektóre modele pozwalają nawet na kilkukrotne przeklejanie w inne miejsca. To rozwiązanie pozwala na rozwinięcie wyobraźni i zrealizowanie pomysłów o wiele mniej konwencjonalnych niż równe pasy tapety. Jednym z nich może być wykorzystanie naklejek do ozdobienia nie tylko ścian, ale i sufitu.

Szeroki wybór wzorów i materiałów

Naklejki na ścianę mogą prezentować najprzeróżniejsze wzory. Oprócz przedstawienia zwierząt, kwiatów i postaci z bajek lub filmów, mogą po prostu stanowić kompozycję geometrycznych kształtów, co sprawdzi się w wielu nowoczesnych wnętrzach. Styl glamour doskonale uzupełnią naklejki wzbogacone o kryształki. Coraz większą popularnością cieszą się także modele przedstawiające napisy mogące być cytatem, źródłem motywacji, formą dowcipu lub prezentacją wartości cenionych przez domowników.

Różne są także materiały, z których naklejki zostały wykonane. Te zrobione z folii winylowej są bardzo cienkie i mają gładką powierzchnię. Dzięki temu z daleka sprawiają wrażenie wzoru namalowanego na ścianie. Naklejki produkowane z weluru są grubsze i mają fakturę przyjemną w dotyku. Wyższą cenę rekompensuje ich niezwykle łatwa aplikacja i ciekawy wizualnie efekt.

Dekoracja dla każdego wnętrza

Tym, co sprawia, że naklejki okażą się dobrym rozwiązaniem w niejednym przypadku, są ich różnorodne rozmiary. Dzięki temu nawet najmniejszy dostępny fragment ściany może ulec zmianie. Szeroki wachlarz ofert producentów sprawia, że każdy może znaleźć naklejkę odpowiednią do ozdabianego wnętrza.

Pracownik sklepu internetowego Kraina Barw tłumaczy:

Ze względu na dużą ilość naklejek ściennych dostępnych na rynku są one podzielone ze względu na kategorię pomieszczenia, w którym najlepiej się sprawdzają. Taki zabieg ułatwia klientom odnalezienie wzorów odpowiednich do pokoju dziecięcego, młodzieżowego lub do kuchni, czy też łazienki”.