Oświetlenie domu.
Dom i Rodzina

Nadaj niezwykłego charakteru swoim wnętrzom

Artykuł sponsorowany.

To mit, że podczas planowania wnętrza wybór odpowiednich lamp i żyrandoli jest niezbyt istotny. W rzeczywistości okazuje się jednak, że dobrze dobrane oświetlenie ma bardzo duży wpływ na charakter i wystrój danego pomieszczenia. Ponadto dzięki światłu możemy zyskać niezwykły klimat w mieszkaniu, który pozytywnie oddziałuje na samopoczucie domowników i pomaga się odprężyć. Z tego też powodu coraz więcej osób zwraca uwagę na to, aby oświetlenie pasowało do stylu danego pomieszczenia i bardzo dobrze je uzupełniało. Warto dowiedzieć się, o czym powinniśmy pamiętać podczas tworzenia projektu, aby cieszyć się niepowtarzalnym wnętrzem.

Dlaczego oświetlenie ma tak duży wpływ na wygląd całego pomieszczenia?

Choć na pierwszy rzut oka możemy tego nie dostrzegać, nowoczesne wnętrza zyskują niezwykły charakter przede wszystkim wtedy, kiedy zadbamy o ich odpowiednie oświetlenie. Warto przy tym pamiętać, że nie chodzi jedynie o prawidłowe doświetlenie całego pomieszczenia, ale o stworzenie przemyślanej kompozycji, która pozwoli nam w pełni wykorzystać potencjał aranżacji. Z tego też powodu niesłabnącym uznaniem cieszą się ponadczasowe lampy Rabalux, które wyróżniają się różnorodnością oraz starannym zaprojektowaniem. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak i loftowych czy retro.

Dobrze dobrane oświetlenie wnętrza powinno zwracać uwagę na elementy, które chcemy wyróżnić. Dlatego też wiele osób decyduje się na ustawienie lamp lub zamontowanie kinkietów w pobliżu ciekawych ozdób, regałów czy stołów. Ponadto w przypadku takich miejsc jak kuchnia czy łazienka odpowiednie światło znacznie ułatwia wykonywanie poszczególnych czynności, na przykład przygotowywanie potraw czy dbanie o różne zabiegi pielęgnacyjne skóry. Z tego powodu nowoczesne wnętrza z przemyślanym oświetleniem wyróżniają się nie tylko ciekawszym wyglądem, ale również lepszą funkcjonalnością.

Barwa światła a charakter wnętrza – o czym warto pamiętać podczas wyboru oświetlenia?

Podczas projektowania oświetlenia w danym pomieszczeniu niektóre osoby zapominają o tym, jak ważna okazuje się dobrze dobrana barwa światła. W dużej mierze to ona wpływa na panującą we wnętrzu atmosferę, a także na jego funkcjonalność. Dzieje się tak, ponieważ poszczególne odcienie światła pozwalają nam na lepsze skupienie się czy dostrzeganie niektórych szczegółów. Z kolei bardziej stonowane i delikatne oświetlenie pomaga się wyciszyć oraz odprężyć. Dlatego też do takich pomieszczeń jak łazienka czy kuchnia polecane są przede wszystkim żarówki emitujące białe światło, które lepiej oświetla poszczególne przedmioty oraz pozytywnie oddziałuje na naszą koncentrację. Ciepła barwa oświetlenia będzie natomiast idealnym rozwiązaniem do pokoju dziennego, jadalni i sypialni.