Moskitiera w domu
Dom i Rodzina

Moskitiera ramkowa – najlepszy sposób na komary i pyłki

Przebywając w domu i mieszkaniu, nie chcesz, aby cokolwiek zakłócało Ci spokój. A tu nagle słyszysz irytujące bzyczenie owadów, które próbują dostać się do wnętrza Twojego domostwa. Jednak nie tylko owady potrafią zirytować.

Również dostające się do wnętrza pyłki czy inne zanieczyszczenia powietrza powodują zdenerwowanie. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości moskitiery. Możesz też dodatkowo zdecydować się na osłony okienne, które ochronią wnętrze Twojego domu przed nadmiernym nasłonecznieniem i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Przed czym ochroni Twój dom moskitiera?

Jak to zostało wyżej wspomniane, jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, chroniących dom przed owadami, są moskitiery. Czym one są? Moskitiery składają się z siatki oraz mocowania. Siatka zazwyczaj wykonana jest z wytrzymałego włókna szklanego. Jej gęstość pozwala na zatrzymanie owadów, a także innych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu np. większych pyłków czy liści opadłych z drzew poderwanych przez wiatr. Decydując się na montaż moskitiery w oknie, pamiętaj o tym, aby wybrać siatkę o odpowiedniej gęstości. Zbyt luźny splot spowoduje, że owady będą przedostawać się do środka. Natomiast zbyt gęsty spowoduje lekkie zaciemnienie pomieszczenia, a także może utrudniać swobodny przepływ powietrza.

Moskitiera ramkowa – doskonała ochrona przed insektami i wysoka estetyka

Moskitiery zazwyczaj dostępne są w kilku wariantach. Do najciekawszych zaliczyć należy modele ramkowe. Są to produkty, w których siatka rozciągnięta jest na aluminiowej ramie. W ten sposób można ją łatwo przymocować do okna. Co istotne, taki montaż jest bezinwazyjny. Dzięki czemu w razie potrzeby moskitierę można szybko zdjąć i ponownie zamontować na oknie. Kolejną zaletą tego rodzaju moskitier jest to, że rama może być pomalowana na kolor, jaki oferuje producent w swojej gamie. To pozwala na dopasowanie go do kolorystyki stolarki okiennej. Takie rozwiązanie znacznie wpływa na wysoką estetykę elewacji budynku. Moskitiera bowiem będzie wyglądać jak integralna część okna.

Osłony okienne – poznaj rolety w kasecie, które ochronią Twój dom przed słońcem

Kolejną kwestią, która została poruszona we wstępie, jest ochrona domu przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Jeżeli chcesz ochronić swój dom przed tymi czynnikami, możesz wybrać rolety. Ciekawą propozycją są szczególnie rolety w kasecie dzień noc. Czym różnią się od klasycznych produktów tego typu? Składają się one ze specjalnej tkaniny w pasy. Na przemian ułożone są pasy transparentne i nieprzeźroczyste, dzięki czemu przy odpowiedniej manipulacji materiałem, możesz całkowicie lub częściowo zaciemnić pomieszczenie. Możesz wybierać spośród modeli tradycyjnych z poziomymi pasami. Jednak zwróć uwagę także na kolekcję Wave, w której pasy mają kształt fal. Te modele będą pasowały szczególnie do nowoczesnych, nieco awangardowych pomieszczeń. Sprawdzą się także doskonale w łazienkach i kuchniach. Podobnie jak w przypadku moskitier ramkowych, montaż jest tutaj bezinwazyjny, co eliminuje konieczność nawiercania ramy okiennej czy ścian.