Mop otacyjny i inne sprzęty używane do sprzątania w domu
Dom i Rodzina

Mop rotacyjny – wady i zalety

Mop to jedno z tych urządzeń, bez których większość z nas nie wyobraża sobie życia. Bo przecież jak inaczej zmywać podłogi? Jednak wybór mopa wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Tak wiele znajdziemy ich na rynku. Obecnie najpopularniejsze są mopy rotacyjne. Jakie są ich zalety i wady?

Zalety mopa rotacyjnego

Mop rotacyjny, a zatem mop obrotowy, to akcesorium sprzątające, które w wielu domach jest wręcz niezastąpione. Dlaczego? Możesz nim wyczyścić zarówno podłogi drewniane, jak i płytki czy kafelki, a nawet beton na tarasie czy kamień. Dzięki odpowiedniemu systemowi umożliwiającemu wyciskanie wody, mop jest zaledwie wilgotny, nie zaś mokry. To sprawia, że podłogom drewnianym nic nie grozi – nie będą puchnąć pod wpływem wody. Oprócz możliwości czyszczenia wszystkich powierzchni, jedną z największych zalet mopa rotacyjnego jest łatwość i intuicyjność korzystania z tego akcesorium. Dzięki teleskopowemu drążkowi możesz dostosować długość ramienia do siebie. Z kolei nakładka do mopowania, najczęściej produkowana z mikrofibry, pozwala na łatwe moczenie i odciskanie. Dodatkowo świetnie zbiera zabrudzenia na każdej powierzchni. Mop rotacyjny dociera do wielu miejsc, które były niedostępne dla tradycyjnego mopa sznurkowego, jak na przykład przestrzenie pod łóżkiem czy kanapą. Kolejną zaletą mopa rotacyjnego jest łatwość czyszczenia. Oczywiście wiele zależy od jakości produktu. Jeśli głowica została wykonana z mikrofibry, można prać ją w pralce po każdym użyciu, by pozbyć się zabrudzeń i drobnoustrojów. Pozostałe części wystarczy schować.

Wady mopa rotacyjnego

Jedyną wadą mopa rotacyjnego jest jego cena, która jest wyższa od ceny mopa sznurkowego. Mop rotacyjny zwykle kosztuje od stu złotych wzwyż, gdy z kolei mop sznurkowy to cena wiadra i drążka oraz główki (razem to około 20 złotych). Jednak zaawansowanie mopa rotacyjnego jest dużo większe, podobnie jak długość użytkowania. Dlatego lepiej zdecydować na drogę droższą wersję, która zostanie z tobą na dłużej, a także będzie bardziej solidna i funkcjonalna.

Mop rotacyjny to podstawowe akcesorium, które musi znaleźć się w gospodarstwie domowym. Wygodne, funkcjonalne i niezastąpione. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, które pomogą ci w codziennym sprzątaniu, zajrzyj na stronę Leifheitsklep.pl.