massachusetts institute of technology
Kultura Nauka Rozwój

MIT – czy to najlepsza uczelnia na świecie?

Czy opowieść o bóstwach i istotach nadprzyrodzonych może być dla kogokolwiek mało interesująca i nieciekawa? Dla osób nie parających się wiedzą, historią oraz dokonaniami nauki, pewnie tak, ponieważ nie ich domeną jest, wyjaśnianie sensu świata i ludzi w ich doświadczeniach zbiorowych, czy indywidualnych. Co jednak byłoby i jak mógłby wyglądać ludzki świat, gdyby nie mity, legendy i zapisane w książkach opowieści? Opowieści, które przecież zawsze dotyczą nas samych i zawsze mają na uwadze to, by ludzie z czasem, stawali się mądrzejsi, bardziej uważni oraz wrażliwi na otaczające ich, piękno natury.

Czy na uczelni Massachusetts Institute of Technology, natkniemy się na naukowców, którzy kwestionują istnienie mitu, uważając go za rodzaj worka, do którego można wrzucić wszystko? Sprawdźmy to, zapoznając się z obowiązującymi na tej uczelni zasadami, sposobem organizacji MIT Boston, jej wymaganiami wobec studentów oraz podstawami codziennego funkcjonowania. Postaram się, by wytyczne i wskazówki dla polskich absolwentów wybierających się na MIT University, nie zaśmieciły nam niepotrzebnie głowy, opowieściami wyssanymi z palca czy też zwykłymi plotkami na jej temat.

Uczelnia MIT – MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY. Czy to najlepsza uczelnia na świecie?

MIT to niepubliczna uczelnia w USA, posiadająca dwa rodzaje statusu:

• politechniczny
  • oraz uniwersytecki.

Samo to, świadczy na rzecz MIT University oraz tego, że dysponuje ona, bardzo szerokim i atrakcyjnym dla absolwentów szkół średnich, zakresem oferowanych przez siebie usług.

Za swój główny cel, najlepsza szkoła na świecie, uznaje: jednoczesne kształcenie studentów i prowadzenie badań podstawowych – jednak silnie zorientowanych na praktyczne potrzeby społeczne.

Tego, że została ona uznana w 2012 roku za najlepszą, światową uczelnię, dowiemy się sprawdzając listę Światowego Rankingu Uniwersyteckiego QS.

Droga selekcji przyszłych absolwentów MIT, oparta jest na trzech krokach, a pod uwagę brane są:

• osiągnięcia ze szkoły średniej,
  • ogólny życiorys kandydata,
  • wyniki rozmowy kwalifikacyjnej.

Warto sobie zanotować, że najlepsza szkoła na świecie, jest spółką akcyjną, od której skrót brzmi S.A. lub też SA. Gdzie jest U? Proszę wybaczyć, być może zbyt narzucające się w tym momencie, poczucie humoru. Nie zamierzam nim zaburzyć podjętej z góry misji, wykazania istotnych i najważniejszy dla czytelnika, faktów dotyczących tego, czy MIT jest autentycznie, najlepszą uczelnią na świecie.

Massachusetts institute of technology – uczelnia dla ludzi z całego świata!

MIT Boston, została założona w roku 1861, z inicjatywy kilku prężnie działających przedsiębiorców, przebywających w tym czasie w okolicach Cambridge, w stanie Massachusetts. Szkoła składa się z pięciu instytutów, a studenci mogą wybierać spośród 200 różnych kierunków nauczania. Cechą charakterystyczną MIT jest to, że masowo wręcz, produkuje ona doktorantów i pracowników naukowych. Można powiedzieć, że to jedno z kolejnych, głównych zadań, jakie stawia przed sobą MIT Boston, wpisanych w jej silne zorientowanie, na praktyczne zaspokajanie potrzeb całego społeczeństwa.

Za swoje motto, MIT University uważa filozofię umysłu i rąk – “mind and hand”. Może właśnie z tego powodu absolwenci tej uczelni, są tak bardzo zaangażowani w to co robią i nie boją się również podejmowania prac fizycznych, związanych z wysiłkiem i jednoczesną poprawą kondycji swojego ciała? Współcześnie wiadomy jest już, że naukowcy i badacze, spędzając głównie czas przy komputerach i w swoich pracowniach, narażeni są na szereg zagrażających im chorób. Stąd niczym dziwnym nie wydaje się być, entuzjazm studentów MIT do podejmowania aktywności fizycznej.

Kampus uczelniany Massachusetts Institute of Technology, składa się z siedmiu budynków, położonych nad rzeką Charles, która oddziela Cambridge od Bostonu. W budynku Ray and Maria Stata Center, znajdziemy mobilne sale wykładowe i laboratoria badawcze. Na kampus składają się również kaplica, akademiki Simmons Hall i Baker House oraz inne gmachy autorstwa, światowej sławy projektantów.

Massachusetts institute of technology – znani absolwenci

Abcolwenci massachusetts institute of technology
Źródło: Freepik.com

Znani absolwenci, którzy ukończyli studia na tej, jedynej w swoim rodzaju uczelni USA, to m.in.:

• Kofi Annan,
  • Binjamin Netanjahu,
  • Paul Krugman.

Strona domowa najlepszej szkoły na świecie, znajduje się pod adresem: https://www.mit.edu/.