Laktator ręczny
Dom i Rodzina

Laktator ręczny dla praktycznych mam

Laktator ręczny jest urządzeniem, które służy do odciągania pokarmu. Wiele kobiet używa go, by podczas jej nieobecności partner albo opiekunka mogli nakarmić maluszka butelką z mlekiem mamy.

Laktator ręczny jest urządzeniem, które służy do odciągania pokarmu. Wiele kobiet używa go, by podczas jej nieobecności partner albo opiekunka mogli nakarmić maluszka butelką z mlekiem mamy.

Zalety i wady laktatora ręcznego

Laktator ręczny ma o wiele więcej zalet niż wad. Do najważniejszych zalet należą: niezwykle poręczny rozmiar z rączką dopasowaną zarówno dla praworęcznych, jak i leworęcznych mam; bardzo prosta obsługa: w tym także montaż, demontaż, czyszczenie i sterylizacja; bardzo cicha praca; lekkość oraz niska cena. Poza tym stosowanie tego urządzenia nie niesie ze sobą żadnych kosztów dodatkowych, gdyż nie potrzeba do niego baterii ani prądu.

Wbrew obawom niektórych mam, laktator ręczny jest niezwykle prosty w użyciu. Kiedy zostaje umieszczony przy piersi należy ścisnąć rączkę i wytworzyć próżnię, która pobudza przepływ mleka. Urządzenie działa w sposób naturalny, przypominając tym samym ssanie niemowlęcia. Ponadto można nim samodzielnie kontrolować tempo ssania.

Wiele mam początkowo używa obu rąk podczas używania laktatora, jednak wraz z nabyciem wprawy, wystarcza jedna ręka. Bywa nawet, że kobieta jedną piersią karmi dziecko, zaś drugą odciąga pokarm. W żadnej mierze nie przeszkadza to maleństwu, gdyż laktator ręczny jest niezwykle cichy.

Do wad laktatora ręcznego można zaliczyć fakt, że jest nieco wolniejszy od elektrycznego. Poza tym pewną trudność może na samym początku sprawiać nauczenie się regularnego rytmu pompowania. Oczywiście, z czasem nabywa się wprawy i nie sprawia to już żadnego problemu.

Laktator ręczny czy elektryczny?

Obecnie na rynku dostępne są zarówno laktatory ręczne, jak i elektryczne. Czasami powstaje dylemat, jaki wybrać. Wszystko jednak zależy od preferencji kobiety oraz częstotliwości jego wykorzystywania.

Mamy, które regularnie odciągają pokarm, bardzo często wybierają laktator elektryczny. Niestety, urządzenie to jest znacznie droższe oraz wymaga podłączenia do prądu lub zasilania bateriami. Poza tym jest głośniejsze, więc raczej nie można go używać w bliskości dziecka. Zaletą jest jego szybkość i łatwość w obsłudze.

Laktaror ręczny sprawdzi się w każdej sytuacji: zarówno przy sporadycznym odciąganiu pokarmu, jak i podczas pobytu poza domem. Jest on na tyle mały i lekki, że swobodnie można go włożyć do torebki. Cichy tryb pracy sprawia, że można go używać praktycznie w każdym miejscu. Poza tym jest bardzo łatwy w obsłudze oraz posiada prostą budowę. Nie sprawia żadnych problemów przy konieczności umycia i wysterylizowania.

Ważne jest także to, że laktator zbudowany jest z materiałów przyjaznych środowisku i nie zawiera Bisfenolu A.

Laktator dla praktycznych

Dla mam, które mają wątpliwości co do stosowania tego urządzenia, wartościową informacją będzie z pewnością fakt, że laktator ręczny sprawdzi się w każdej sytuacji, gdy dziecko będzie musiało zostać nakarmione butelką. Nawet gdy będzie to partner, niania lub opiekunka, maluszek zawsze otrzyma mleko pochodzące od mamy. Jest to rozwiązanie skuteczne i praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.